Sosyal Medya

Facebook, resmen Snapchat oldu

Facebook, Snapchat klonu özelliğini ana uygulamasına ekleme kararı aldı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Facebook, resmen Snapchat oldu

Facebook, rakibi Snapchat'in özelliğini kopyalayarak Facebook Stories'i piyasaya sürdü. Bu özellik, insanlara 24 saat sonra kaybolan bir dizi video ve fotoğraf yayınlamalarını sağlıyor.

Facebook zaten Stories'i diğer birçok uygulamasına getirmişti. Instagram'ın Instagram Öyküleri var. WhatsApp'ın Durum adlı bir özelliği var. Messenger'ın versiyonuna Messenger Day deniyor.

Facebook ürün yöneticisi Connor Hayes, Pazartesi günü San Francisco'da düzenlediği basın açıklamasında "Evet, Snapchat'ın öncülük ettiği bir şey. Hikayeler özelliği; insanların fotoğraf ve videoları sosyal uygulamalarda gerçekten paylaşmak istediklerini ortaya çıkarıyor." dedi.

Facebook Stories ile, resimlerinize veya videolarınıza Snapchat'ın "lensler" dediği filtreler veya maskeler ekleyebilirsiniz. Örneğin, fotoğrafınıza bıyık, güneş gözlüğü veya göz kamaştıran sakal efekti ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir videoyu, Picasso gibi ünlü bir sanatçının stilinde yaratılmışmış gibi görünen şekilde filtreleyebilirsiniz.

1490739401_facebook-snapchat.png

Yeni kamera özelliklerine erişmek için, uygulamayı açın ve sağa hızlıca kaydırın. Neyi paylaşmak istediğinize karar verdikten sonra, bir Hikaye olarak yayınlayabilir, Haber Akışınıza ekleyebilir veya Direkt olarak gruplara veya kişilere gönderebilirsiniz. Direkt olarak gönderdiğiniz fotoğraf ve videoların, Snapchat'deki gibi 24 saat sonra silineceğini belirtelim.

Facebook Stories özelliği şimdilik bölgesel olarak kullanıma sunuldu. Bakalım Facebook Stories ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.