Sosyal Medya

Twitter ücretli oluyor!

Twitter, sosyal medya uzmanları için Premium modeli adı altında ücretli abonelik sistemine geçiş yapmayı planlıyor. Peki, bu ücretli modelden normal kullanıcılar etkilenecek mi?

Twitter ücretli oluyor!

Sosyal medya devi Facebook'a kafa tutan Twitter, bugün sızan bilgilere göre ücretli sisteme geçiş yapmayı planlıyor. Twitter'ın resmi istemcisi olan Tweetdeck üzerinden geçilecek olan bu ücretli sistem, profesyonel sosyal medya uzmanlarına hitap edecek. Peki, Twitter'ın ücretli sisteminden normal kullanıcılar etkilenecek mi?

Twitter, Tweetdeck üzerinden sosyal medya uzmanaları için detaylı araç ve istatistikler sunmaya başlayacak. Bu araç ve istatistikler arasında, Tweet'in kaç kişi tarafından görüntülendiği, hangi bölgelerin o tweet'i daha çok görüntülediği ve tweet zamanlama gibi özellikler yer alıyor.

Engadget'ın haberine göre Tweetdeck Premium hizmeti için kullanıcılardan aylık 20 dolar gibi bir ücret talep edilecek. Normal kullanıcılar eğer bu istatistikleri görüntülemek istemiyorsa Twitter'ı yine ücretsiz olarak kullanabilecek.

1490347439_tweetdeck.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.