Sosyal Medya

Facebook son tarihi açıkladı! Yayın hayatı bitiyor!

Meta tarafından 2018 yılında duyurulan Facebook Gaming uygulaması, rakipleri Twitch ve YouTube Gaming karşısında daha fazla direnemedi ve platformun kapatılmasına karar verildi.

Facebook son tarihi açıkladı! Yayın hayatı bitiyor!

Teknoloji dünyası başarılara ev sahipliği yaptığı kadar hezimetleri de bünyesinde bulunduran bir mecra. Ancak başarıların yüksek sesle konuşulması, başarısızlıkların ise sessiz sedasız son bulması nedeniyle büyük teknoloji devlerinin isimleri hep olumlu gelişmelerle anılıyor. Bununla birlikte Meta tarafından son derece sade bir duyuruyla yapılan yeni bir açıklama, dünyanın en büyük teknoloji devlerinin bile başarılı olamayacağı pazarların olabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Oyun dünyasını yakından takip edenlerin çok iyi hatırlayacakları üzere, Twitch platformunun ününe ün katmaya başlamasıyla birlikte oyun yayıncılığına olan ilgi artmış ve başta YouTube ve Facebook olmak üzere pek çok teknoloji devi bu alana yatırım yapmaya başlamıştı. İşte bu kapsamda 2018 yılında Facebook Gaming platformunu duyuran Meta şirketi, 2020 yılında ise kullanıcılarının hem yayın yapabildiği hem de ufak oyunlar oynayabildiği yeni uygulamasını paylaşıma sunmuştu.

Facebook son tarihi açıkladı! Yayın hayatı bitiyor!

Bununla birlikte aradan geçen 2 senenin ardından Meta, kullanıcıların bu platforma gösterdiği ilgiden memnun kalmadı. Amacı Twitch ve YouTube Gaming’e rakip olmak olan şirket, gelinen noktada bunu başaramayacağını anlayınca, Facebook Gaming için daha fazla yatırım yapmayı gereksiz gördü ve bu platformu kapatmaya karar verdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 28 Ekim tarihi itibariyle Facebook Gaming kesin olarak yayın hayatına son verecekken, dileyen oyunseverler bu platformun sunduğu özelliklerden ana uygulama olan Facebook üzerinden faydalanmaya devam edebilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.