Sosyal Medya

Facebook ve Instagram hikayeleri ortak paylaşılabilecek!

Facebook uygulaması üzerinden paylaşılan hikayeler, artık Instagram üzerinde de paylaşılabilecek.

Facebook ve Instagram hikayeleri ortak paylaşılabilecek!

Facebook, henüz test aşamasında olan yeni çalışması ile, kendi uygulaması üzerinden paylaşılan hikayeleri otomatik olarak Instagram üzerinde de paylaşılabilmesini sağlayacak.

Facebook ve Instagram hikayeleri ortak paylaşılabilecek!

Bildiğiniz üzere Facebook’un 2012 yılında Instagram’ı 1 milyar dolara satın almıştı. Bu büyük satın almanın ardından ise Instagram özelliklerinin birçoğu Facebook’ta da görülmeye başlanmıştı. Şu anda Instagram ve Facebook, dünyanın en büyük iki sosyal medya platformu konumunda ve ikisinin tek çatı altında olması, birbirlerine olan benzerliklerinin artmasının önünü açıyor. 

Kullanıcılarının da bildiği gibi; Facebook ve Instagram platformlarının ikisinde de hikayeler özelliği mevcut. Zaten Instagram'da uzun süredir bulunan hikaye paylaşma özelliği kullanıcıların çok sık tercih ettiği bir özellikti. Bu özellik Facebook’un Instagram’ı satın almasının sonra Facebook’a da gelmişti.

Bir süredir Instagram kullanıcıları, hikayelerini Facebook hesaplarında da yayınlama seçeneğine sahipler, fakat bunun tam tersi şu anda mümkün değil. Ancak Facebook, henüz test aşamasında olan yeni çalışması ile, kendi uygulaması üzerinden paylaşılan hikayeleri otomatik olarak Instagram üzerinde de paylaşılabilmesini sağlayacak. Facebook bu hamle ile Instagram'daki kullanıcıların bir kısmını Facebook uygulamasına çekmeyi hedefliyor.

Yorumlar
💠Gakko💠
Feysbuk ve insigrama rakip ülkemize ait bir sosyal medya platformu olmalı diye düşünim tıpkı vatsaba örnek turksel bip gibi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.