Facebook'tan yeni koronavirüs kararı

Facebook, çalışanları için yeni bir koronavirüs kararı daha geldi. İşte detaylar.

Facebook'tan yeni koronavirüs kararı

Koronavirüs önlemleri kapsamında Facebook yeni bir karar aldı. Alınan yeni karara göre ofis çalışanları yıl sonuna kadar ofislere dönmeyecek. Alınan karar ABD'deki Facebook çalışanları için geçerli olacak. Delta varyantının ABD'deki vaka sayılarında yarattığı etki sebebiyle Facebook, önlemleri sıkılaştırmaya karar verdi. 

Şirket, geçenlerde yaptığı açıklamada Eylül dönemi gibi ofislere dönüş yapılmasını planladıklarını söylemişti. Ancak yeni koronavirüs varyantıyla bu durum askıya alınmış görünüyor.

Facebook, ofis çalışanları 2022'ye kadar evden çalışacak

Facebook'tan yeni koronavirüs kararı - Resim : 1

Şirket, CNBC'ye yaptığı açıklamada, "Ofise geri dönme yaklaşımımızı yönlendiren şey, tarihler değil, verilerdir" dedi. "Delta varyantına göre artan Covid vakalarını gösteren son sağlık verileri göz önüne alındığında, ABD'deki ekiplerimizin Ocak 2022'ye kadar ofise geri dönmesi gerekmeyecek. ABD dışındaki ülkelerin de aynı tutumu göstermesini bekliyoruz. Durumu izlemeye devam ediyoruz. Ofise dönüş planlarımızın herkesin güvenliğine öncelik vermesini sağlamak için uzmanlarla birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”

Facebook, 2020'nin başlarında, ofislerini kapatan ilk şirketlerden biriydi. Dolayısıyla şirketin bu konuyu oldukça ciddiye aldığınını söyleyebiliriz. Şirket ayrıca ABD'li çalışanlarının COVID-19'a karşı aşılanmasını da zorunlu kılacağını söyledi. Mark Zuckerberg, şirketin işgücünün yüzde 50'sinin önümüzdeki 5-10 yıl içinde uzaktan çalışabileceğini söyledi. Görünüşe göre koronavirüs durumu ne olursa olsun ilerde de Facebook evden çalışma sistemini destekleyeceğe benziyor.