Sosyal Medya

Hem Google hem de Twitter aynı konu sayesinde rekor kırdı!

Dünyanın en büyük arama motoru Google ile en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın aynı anlarda rekor kırmasını sağlayan konu ne olabilir dersiniz?

Hem Google hem de Twitter aynı konu sayesinde rekor kırdı!

Arama motoru denildiğinde akla gelen ilk isim tabi ki Google oluyor. Özellikle ülkemizde Google’ın bir alternatifinin olabileceği bile düşünülmezken, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan internet kullanıcıları arama motoru konusunda çok fazla takıntılı değil. Bununla birlikte bir paylaşımda bulunan Google CEO’su Sundar Pichai, Amerikalı teknoloji devi Google’ın 25 yıllık tarihindeki en yüksek trafiğe ulaştığını duyurdu. Tabi bu rekorun arkasında yatan sebep ise Dünya Kupası heyecanıydı.

Büyük bir rekabete sahne olan müsabakaların sonucunda kupayı kaldıran taraf Arjantin olurken, dünyaca ünlü süperstar Lionel Messi’nin o anlara ilişkin Instagram paylaşımı da dünya genelinde 68 milyona yakın beğeni alarak Instagram rekorunu kırmıştı.

Hem Google hem de Twitter aynı konu sayesinde rekor kırdı!

Öte yandan Dünya kupasının nimetlerinden faydalanan tek isimler Google ve Instagram değil. Twitter’da da dünya kupası finalinde atılan her golün ardından tweet çılgınlığı yaşandı. Twitter CEO’su Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre final maçının oynanması sırasında Fransa’nın ilk golünün ardından saniyede ortalama 24.400 tweet atıldı. Bu inanılmaz sayı Twitter’ın saniye başına atılan tweet rekorunun da kırıldığı manasına geliyor.

Bakalım bir sonraki Dünya Kupası’na kadar teknoloji dünyasında ne gibi değişiklikler yaşanacak. Kim bilir belki de bir sonraki maçı hepimiz evlerimizden sanal gerçeklik gözlüklerimiz ile izleriz, olamaz mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.