Sosyal Medya

Instagram beğenileri gizlemeye başlıyor

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, beğenileri gizleme özelliğini ABD'de test etmeye başladı.

Instagram beğenileri gizlemeye başlıyor

Bir süre önce beğenileri gizlemeye başlayacağını açıklayan Instagram, bu özelliği ABD'de test etmeye başladı. Şimdilik ülkelinin belli bölgelerinde test edilen yeni özellik sayesinde fotoğraflardaki beğeni sayıları görülmeyecek.

Instagram beğenileri gizlemeye başlıyor

Özellikle Instagram'ı ticari olarak kullanan fenomenlerin beğeni pazarladıkları bir dönemde alınan kararın sebebi de açıklandı. Şirketin CEO'su Adam Mosseri, söz konusu politikanın ana nedeninin platformu çok daha az rekabetçi hale getirmek olduğunun altını çizdi.

Test versiyonunda kullanıcılar, paylaştıkları fotoğrafların kaç kişi tarafından beğenildiğini görebilirken, başkalarının paylaştığı fotoğrafların beğeni rakamlarını göremiyor. Yani kullanıcılar sadece kendi paylaştıkları fotoğrafların beğeni sayısını görebiliyor.

Söz konusu özellik Nisan ayında Kanada'da test edilmeye başlanmış, Haziran ayında ise İrlanda, İtalya, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da bazı kullanıcılar için kullanıma açılmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.