Sosyal Medya

Instagram beklenen özelliği sundu

Instagram kullanıcılar tarafından beklenen özelliği nihayet sundu. İşte detaylar.

Instagram beklenen özelliği sundu

Instagram beklenen özelliğini bugün duyurdu. Twitter kullanan kullanıcılara özel olan bu yenilik uygulama kullanıcılarının deneyimini olumlu yönde artıracak. Yeni gelen özellik sayesinde kullanıcılar Twitter’da paylaştıkları linkler artık ön izlemesi ile görünecek.

Instagram bu aralar platformuna farklı özellikler eklemeye devam ediyor. Platform son olarak geçtiğimiz günlerde hikayelere “Sen de ekle” özelliğini sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar paylaşılan bir hikayeye kendi hikayelerini ekleyerek bir döngü oluşturabilecek.

Instagram beklenen özelliği sundu

Bugün ise Instagram, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Buna göre Twitter kullanan Instagram kullanıcıları için yeni bir özellik geliyor. Instagram kullanıcıları artık gönderilerini Twitter’dan bağlantı olarak paylaştığında bir ekleme daha olacak. Bağlantıya ek olarak bir de gönderinin ön izlemesi görülecek. Bu özellik daha önceden sadece profil bağlantılarında mevcuttu.

Instagram geçtiğimiz dönemlerde IGTV'yi de kaldırdı. Yeni tanıtılan "Sen de Ekle" özelliği ise doğru düzgün çalışmıyor. Yeni eklenen özellik hakkında ise kullanıcılar çok geç kalınan bir özellik olduğunu düşündüklerini söylüyor. Özellik aslında devrimsel derecede fark yaratmayacak ancak platformun kullanıcıları ufak da olsa detaylara önem verilmesi gerektiğini söylüyorlar. Uygulamanın kullanıcılarına göre Instagram son dönemlerde platformundaki problemlere çok fazla önem göstermiyor. Şirket biraz zedelenmiş olan itibarını düzeltmek için farklı özellikler sunmaya odaklanmış diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.