Sosyal Medya

Instagram neden açılmıyor? Çöktü mü?

Bazı kullanıcılar fotoğraf paylaşım ağı Instagram'a erişemiyor. Sorunun kaynağı ise şimdilik bilinmiyor.

Instagram neden açılmıyor? Çöktü mü?

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'da bir sorun yaşanıyor. Sebebi bilinmeyen sorun yüzünden bazı kullanıcılar uygulamaya erişemiyor ve haber akışları güncellenmiyor. Dünya çapında yaşanan sorun herkeste görünmese de bu konuda şikayet edenlerin sayısı da epey fazla. Dünya çapında kullanılan bir uygulama olan Instagram, Facebook'un bir alt markası.

Sorunla ilgili olarak Instagram cephesinden şimdilik bir açıklama gelmedi. Kullanıcıların yaşadığı sorun yüzünden Twitter ya da Facebook gibi sosyal mecralarda bazı paylaşımlar yaptığı da görüldü. Sorunla ilgili siber saldırı yapılmış olma ihtimali de bulunuyor. Zaman zaman bu tarz sorunlar yaşanan Instagram'ın bir süre sonra tekrar aktif olması bekleniyor.

Öte yandan bu tarz hataları takip eden ve raporlayan downdetector.com sitesindeki bilgilere göre saat 15 ila 16 arasında 1155 kullanıcı Instagram ile sorun yaşadığını belirtmiş. Bu bilgilerin resmi olmadığını ve bilgi veren kullanıcılardan alındığını da hatırlatalım. 

Özellikle gençler tarafından yoğun olarak kullanılan Instagram, Hikayeler özelliği ile üyelerini kendine bağlıyor. Sorunla ilgili resmi bir açıklama gelirse yine bu sayfalarda paylaşacağız. 

Yorumlar
Global
S4 kulanıyorum halen canavar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.