Instagram Reels içerik süresi limiti uzatıldı!

Instagram Reels, Tiktok benzeri bir özellik olmasıyla ünlü. Şimdi özelliğin içerik süre limiti uzatıldı. İşte detaylar

Instagram Reels içerik süresi limiti uzatıldı!

Instagram Reels, Tiktok'a benzeyen bir özellik olarak piyasaya çıktı. Tiktok'un başarısının ardından popülerlik elde etmeyi sağlayan özellik için bugün bir güncelleme yapıldı. 

Kısa süre önce Tiktok, içeriklerine getirdiği süre limitini değiştirdi. En başta 15 saniye ile başlayan Tiktok videoları 1 dakikaya kadar uzatılmıştı. Ardından bu video limiti 3 dakikaya kadar genişletildi. Görünüşe göre Instagram da Tiktok'un adımlarını takip ediyor. Instagram için 30 saniye ile sınırlı olan Reels özelliği iki katına kadar uzatıldı. İçerikler artık bir dakikaya kadar uzun olabilecek.

Instagram Reels için video süre limiti uzatıldı

Instagram Reels içerik süresi limiti uzatıldı! - Resim : 1

Instagram'ın Reels özelliğini sunmasının üstünden neredeyse bir yıl geçti. Tiktok'un daha uzun video formatına geçmesinin sebebi platformda yemek pişirme, hikaye anlatımı gibi video formatlarının yapılabilmesi.

Tiktok'un kimliği haline gelen bu kısa video formatı değiştiğinde kullanıcılar pek memnun kalmamıştı ancak kısa sürede yeni formar kabul edildi. Reels ve Tiktok rekabet halinde olsa da Instagram, Tiktok'un çok gerisinde kalıyor. Instagram’ın lideri Adam Mosseri Ocak ayında “TikTok’un önde olduğu konusunda dürüst olmak zorundayız” dedi. Tiktok platformunda bir Reels videosuyla karşılaşmanın bile bir başarı olduğunu da sözlerine ekledi. 

Tiktok'un video formatını üç dakikaya çekmesi göz önüne alındığında Reels tarafında da benzer bir aksiyon gelebilir.