Sosyal Medya

Instagram yine çöktü? Peki bu sefer sebep ne?

Daha geçtiğimiz günlerde çöken Instagram yine kullanıcıları zor durumda bıraktı. İşte detaylar.

Instagram yine çöktü? Peki bu sefer sebep ne?

Facebook çatısı altında bulunan Instagram ve WhatsApp geçtiğimiz günlerde çökmüştü. Yaklaşık 6 saatlik kesintinin ardından kademeli olarak Instagram ve WhatsApp normale döndü.

Şimdiye kadar bu kadar uzun süreli bir aksaklık yaşamamıştık. Dolayısıyla bu durum Mark Zuckerberg'e milyarlarca dolara patladı.

Zuckerberg  yaptığı açıklamada bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için ellerinden geleceğini yapacaklarını söylemişti ki Instagram yine çöktü.

Hali hazırda Instagram'da sayfa akışı yenilenemiyor. Gerçi bazı kullanıcılar kendilerinde herhangi bir sorun olmadığını ifade etmişler. Fakat çoğunluğun Instagram'ı kullanmakta sıkıntı çektiğini söyleyebiliriz.

Instagram yine çöktü? Peki bu sefer sebep ne?

Hali hazırda pek çok kişi bu kesintiden etkilenmiş durumda. Bu sefer ne olduğu ise tam olarak bilinmiyor. Instagram'ın aksine Facebook ve WhatsApp'ta herhangi bir sorun yok.

Yani şimdilik yalnızca Instagram tarafında bir sıkıntı mevcut. Muhtemelen bu sıkıntı kısa sürede düzeltilecektir. Aksi takdirde Mark Zuckerberg'in servetinden birkaç milyar dolar daha eksilebilir. 

Elbette Instagram'ın bu kadar kısa aralıklarla hizmet dışı kalması kafalara çeşitli soruları da getirmiyor değil. Instagram'da büyük bir açık mı var, veriler mi sızdırılıyor tam olarak bilemiyoruz. Dürüst olmak gerekirse söz konusu Mark Zuckerberg olduğunda insanın aklına her türlü senaryo geliyor. Malum kendisi big data konusunda hayli sabıkalı bir isim. 

Peki sizde şu anda durum nedir? Yani Instagram ya da diğer sosyal medya hesaplarınızda bir sıkıntı yaşıyor musunuz yoksa herşey normal mi?

Yorumlar
Evzzzz
Sıkıntı yok
Cevapla
Zkral
Sıkıntı yaşıyoruz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.