Sosyal Medya

Instagram'a yeni özellikler geliyor!

Yakında Instagram ile Facebook birleşecek gibi duruyor. Böylelikle kullanıcılar her iki platform arası daha hızlı geçiş sağlayabilecekler.

Instagram'a yeni özellikler geliyor!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, getirdiği yenilikler ile kullanıcılarına en iyi sosyal paylaşım ortamı sunmaya devam ediyor.

Twitter üzerinden sızan bilgilere göre Instagram, bazı özelliklerini test aşamasına sokmuş durumda. Test edilen bu özellikler için şirket, kesin bir açıklama yapmamakla birlikte, ilerleyen zamanlarda bu özelliklerin geleceğine zaten kesin gözüyle bakılıyordu. Bir bakıma resmi olmasada kesinleşmiş oldu diyebiliriz.


 
Öncelikli olarak uygulama, yakın zamanda kullanıcılarının ne kadar zaman harcadığını gösteren bir özellik üzerinde çalışıyor. Böylelikle kullanıcılar uygulama içerisinde ne kadar vakit harcadığını görebilecek. Özellikle küçük kullanıcılarımız için yararlı bir özellik olacağına inanıyorum.

Bu özelliğe ek olarak Instagram, Facebook ile giriş kısmında bazı yenilikler yapacak gibi duruyor. Bu yenilikler sayesinde uygulama, Facebook bildirimlerinizi de gösterecek. Yani, Facebook ile entegre halde çalışacak. Böylelikle bildirimlere bakma ihtiyacı hissetmeden direkt Instagram'dan önizleme yapabileceksiniz. Henüz bunların bir iddiadan ibaret olduğunu belirtmekte fayda var. Ne zaman geleceği belli olmayan bu özellikler, büyük ihtimalle ilk olarak beta kullanıcılarına sunulacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.