Instagram'da yeni akım: Çocukluk fotoğrafları!

Sürekli yeni bir akıma ev sahipliği yapan instagram'da, bu defa çocukluk fotoğrafları yeni akım oldu.

Instagram'da yeni akım: Çocukluk fotoğrafları!

Instagram kullanıcıları çocukluk fotoğrafları ile birbirlerine meydan okuyor! Instagram'ın yeni akımı hızla yayılmaya devam ediyor.

Instagram'da yeni akım: Çocukluk fotoğrafları!

Instagram kullanıcıları bilirler, zaman zaman yeni akımlar çıkar ve birçok kullanıcı bu akımlara eşlik ederek eğlenceli vakit geçirir. Bilmeyenler için eski akımlardan biraz bahsetmek istiyorum. Örneğin geçtiğimiz yıl oldukça popüler olan, 10 yıl önceki fotoğrafınız ile 10 yıl sonraki fotoğrafınızı yan yana getirdiğiniz ''10 years challenge'' akımı. 2 yıl önce oldukça popüler olan #IceBucketChallenge etiketi ile hızla yayılan ve bir çok ünlünün de dahil olduğu buzlu suyla ALS'ye meydan okuma akımı. Yine geçtiğimiz yıl Jason Statham gibi birçok yerli ve yabancı ünlünün de dâhil olduğu şişe kapağını döner tekme ile açma akımı #bottle cap challenge etiketi ile milyonlara eğlence olmuştu.

Şimdi ise koronovirüs salgını sebebi ile yetkililerin uyarıları eşliğinde evinde kalan milyonlarca insanın can sıkıntısına bir nebze de olsa iyi gelecek ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak olan çocukluk fotoğraflarının paylaşıldığı akım.  Bilmeyenler için akıma nasıl dahil olduğunuzdan biraz bahsedelim. Hikaye bölümünde seçtiğiniz bir çocukluk fotoğrafınızı ekliyorsunuz ve fotoğrafın üzerine meydan okuduğunuz kişilerin kullanıcı isimlerini etiketliyorsunuz. Paylaşımınız sonrasında ise etiketlediğiniz arkadaşlarınız ''........ kişisi hikayesinde sizden bahsetti'' benzeri bir bildirim alıyor. Aynı şekilde arkadaşlarınız da dilerlerse kendi çocukluk fotoğraflarını hikaye bölümüne ekleyerek diledikleri kişilere meydan okuyabiliyorlar.