Sosyal Medya

İşte karşınızda Instagram Lite

Instagram Lite indirmeye açık hale geldi. Şimdilik yalnızca Hindistan merkezli olan uygulama, yakında global pazara da gelecek.

İşte karşınızda Instagram Lite

Akıllı telefonların Lite modellerine alışığız ancak sosyal medya platformlarında da bu ismi görmeye başladık. Facebook Lite, Messenger Lite, Twitter Lite derken şimdi de Instagram Lite karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır geleceği konuşulan söz konusu uygulama, normalden farklı olarak bazı özelliklerin kırpılmasını temel alıyor. Böylece giriş seviyesine hitap eden telefonları kullanan kişiler için yer kaplama sorunu ortadan kalkmış olacak. Hem böylece çok da güçlü olmayan cihazlar daha akıcı bir şekilde çalışarak kullanıcılarını memnun edecek.

İşte karşınızda Instagram Lite

Instagram kullanıcılarının da uzun zamandır merakla beklediği yeni Lite uygulaması, sonunda indirmeye hazır duruma geldi. Ancak baştan belirtelim; bu uygulama şimdilik yalnızca Hindistan'da geçerli. Global pazara ne zaman geleceği hakkında ise henüz bir fikir yok.

İşte karşınızda Instagram Lite - Resim : 1

Fakat yine de tahminlerimize göre bunun çok uzun bir zaman almayacağını söyleyebiliriz. Ayrıca eminiz ki uygulama herkes tarafından erişilebilir olduğu zaman çok fazla ilgi görecektir. Özellikle giriş seviyesine hitap eden bir telefon sahibiyseniz, Instagram Lite kullanmak çok daha mantıklı hale geliyor.

Instagram Lite, tahmin edebileceğiniz üzere yalnızca Android cephesindeki telefonlara indirilebiliyor. 2 MB'tan daha düşük bir boyutta olan yeni sürüm az yer kaplıyor ve normalden daha az veri tüketiyor. Lite sürümde Reels, alışveriş ve IGTV gibi özellikler yer almazken, hikayeler gibi Instagram'da çok kullanılan diğer özellikler bulunuyor.

Yorumlar
,,,
Boşun da boşu bu arkadaş,,, sosyal medya maymunu,,,
Cevapla
💎G@kko💎
Layt olan cihazlar hec ilgimi cekmi çünkü kalite asla tesadüf değil
Cevapla
🔥Rokko🔥
Cihaz mı !:) Yok ingiliz anahtarı:))))
Vevevevev
Ne boş insanlar var be
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.