Sosyal Medya

Spotify hikayeler özelliği devrede: Gereksiz olmuş!

Spotify hikayeler özelliği bazı kullanıcılar için devreye sokuldu. Spotify'da hikayeler özelliğinin görüntüsü ise bir Twitter hesabından paylaşıldı.

Spotify hikayeler özelliği devrede: Gereksiz olmuş!

Hikayeler özelliği herkesin bildiği gibi Instagram ile popüler hale geldi. Aslında bu özellik Instagram için oldukça uygundu zira kullanıcılar bazı fotoğraflarının her zaman profilinde durmasını istemiyordu. Böylece paylaşılan fotoğrafların yalnızca 24 saat boyunca gözükmesini sağlayan hikayeler özelliği, kullanıcılara ilaç gibi gelmişti. Ancak bu özellik zaman geçtikçe daha farklı amaçlarla kurulan sosyal medya uygulamalarına da gelmeye başladı. Hikayeler özelliği son olarak ise dijital müzik platformu olan Spotify'da kendini gösterdi. İşte detaylar!

Spotify hikayeler özelliği devrede: Gereksiz olmuş!

Bildiğiniz gibi hikayeler güncellemesi en son Twitter için yayınlanmıştı. Fleets adı ile gündeme gelen bu özellik, bazı kullanıcılar tarafından tepki ile karşılandı. Zira Twitter formatı içerisinde bu tarz bir yeniliğe ne kadar gerek vardı bu tartışma konusu. Şimdi ise Spotify aynı özelliği devreye sokuyor. Doğrulanmış bir Twitter kullancısı tarafından paylaşılan bir video, hikayeler özelliğinin Spotify'da nasıl gözüktüğünü ortaya çıkartıyor.

Ancak Spotify'da yer alan hikayeler özelliğinin henüz bütün kullanıcılar için devrede olmadığını ifade etmiş olalım. Anladığımız kadarıyla bu özelliğe şimdilik yalnızca bazı kullanıcılar erişebiliyor. Fakat bir müzik servis platformuna bu tarz bir güncellemenin gelmesi pek de mantıklı durmuyor. Çoğu kullanıcıların da hikayeler özelliğinin bu platforma gelmesinden rahatsızlık duyabileceği ifade ediliyor. Bakalım hikayeler yakın zamanda tüm kullanıcılar için geçerli olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.