Sosyal Medya

Kimsenin kullanıyorum diyemediği TikTok rekor kırdı!

Nedense kimsenin “kullanıyorum” demediği TikTok Android platformunda yeni bir rekora daha imza attı. İşte detaylar.

Kimsenin kullanıyorum diyemediği TikTok rekor kırdı!

Sosyal medyanın en genç üyelerinden biri olan TikTok kısa süre içerisinde muazzam bir başarıya imza attı. Çin merkezli uygulama koronavirüs döneminde Android platformunda 1 milyar indirmeyi de geride bıraktı. Muhtemelen bu sayıya iOS’i de dahil ettiğimizde sayı 1.5 milyarı rahatlıkla bulacaktır.

Kimsenin kullanıyorum demediği TikTok rekor kırdı!

Bilindiği üzere TikTok kullanıcılara 3 saniye ile 15 saniye aralığında kısa videolar üretme imkanı sunuyor. Bu videolarda arka plandaki sesler ile senkronize olarak ilginç videolar ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Özellikle Türkiye’de TikTok’a karşı bir ön yargı mevcut. Uygulama geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olsa da kimse TikTok kullanıyorum demiyor.

Dünyada ise durum biraz daha farklı. Özellikle Avrupa ve Amerika’da TikTok’un hayli geniş kitlelere hitap ettiği biliniyor. Zaten ABD bu yüzden uygulamanın ordu içerisindeki personel tarafından kullanılmasını yasaklamıştı. Çünkü Amerika hükümeti TikTok’un kişisel verileri Çin hükümeti ile paylaştığını düşünüyor.

Bu düşüncelerinde çok da haksız sayılmazlar. Çünkü Çin İnternet Güvenlik Yasası uyarında uygulama üreticileri Çin hükümeti ile veri paylaşmak zorundalar. Zaten Çin’in kendine has sosyal medya ağını kurmasında bu katı kuralların çok büyük bir payı olduğu söylenebilir.

Sonuç olarak TikTok insanların eve kapandıkları dönemde yeni bir mil taşını daha geride bıraktı. Görünen o ki bu uygulamayı hiç kimse kullanmıyor olsa bile kesinlikle birileri kullanıyor.

Yorumlar
Dilay Karakurt
Ben tiktokçuyum ve rahatlıkla söylüyorum en baştan beri
Cevapla
,,,
Hiç yükledim bile,,,
Cevapla
Samet Topçu
Bence Tiktok cok güzel icerikleri harika Tiktoku kullandığıma 1yıl olmak üzere hiç sıkılmadım hiç silmeyi düşünmedim cok sevdim Tiktoku
Cevapla
Berat Ali
Tiktoku yaklaşık 1 ay felan kullandım(bizim bütün sınıf kullandığı içim merak ettim)şöyle 3-4 gün sonra sıkıldım hep aynı içerikler ve artık mala bak diye geçmeye başladım en bırakmadan 1-2 gün önce yazılı oldum ve yazılım berbattı oysaki önceki yazılılarım böyle değildi yani bu uygulama milletin iq'sünü düşürüyor bu uygulama çıkmadan önce hüç böyle salak insanlar yoktu keşke o günlere dönsem aq
Cevapla
Laith
İçimdekileri söyledin
sefser
baskalarini bilmem ama bende bu lanet olasi programi kurdum ilk 2-3 günlük kullanim akici ve hatta eglenceliydi. Amma 3 güne fark ediyorsun ki delinin biri tas atiyor hoopppp hurra diger akillilar pesinden. arkadas herkes ayni seyleri yapmaya ugrasiyor hep ayni muzikler acayip sinir bozucu.... hatta öyle aile bireyleri gördümki komiklikler yapmak icin saklavan olmuslar udrmadan salak salak bunlar deyip geciyorsun....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.