Sosyal Medya

Kripto paralara bir engel de Twitter'dan!

Popüler mikroblog sitesi Twitter'ın, platformu üzerinden yapılan kripto para reklamlarını engellemek için çalışmalara başladığı söyleniyor.

Twitter kripto paraları engellemek için kolları sıvadı

Teknoloji devlerinin kripto para için olumlu yönde hamle yapması bekleniyordu. Ancak devler, teker teker yasal olmadığı söylenen kripto paraları engellemek için hamleler yapmaya devam ediyor. Facebook ve Google'ın ardından şimdi de Twitter, kripto paraları engellemek istiyor.

Facebook ve Google daha önce platformları üzerinden kripto paraların reklamlarının yapılmasını engellediğini duyurmuştu. Şimdi de Twitter'ın, ICO (initial coin offering) reklamlarını engelleyeceği söyleniyor.

Facebook ve Google'ın kripto paraların reklamlarını dolandırıcılığın önüne geçmek için engellediği söyleniyordu. Sky News'in aktardığı bilgilere göre Twitter da bu amaçla reklamları engelleyecek. Kripto para reklamı yasağının iki hafta içerisinde başlaması bekleniyor.

Kripto paralara bir engel de Twitter'dan! - Resim : 1

Twitter, reklamları engellemenin yanında kripto para üzerinden insanları dolandırmaya meğilli olan hesapları da kapatacağını açıklamıştı. Teknoloji devlerinin kripto paraya olan sert tutumları bakalım bu sektörde bel bağlayanları nasıl etkileyecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.