Sosyal Medya

May The 4th Be With You ne demek?

Bugün sosyal medyada sık sık #MayThe4thBeWithYou hashtagi ile karşılaşacaksınız. Peki, May The 4th Be With You ne demek?


Sosyal medya bugün #MayThe4thBeWithYou hashtagi ile yıkılıyor. Mayıs ayının 4. günü ortaya çıkan #MayThe4thBeWithYou hashtagi peki neyi ifade ediyor? May The 4th Be With You, Star Wars hayranlarının, Star Wars günü olarak ilan ettikleri gayri resmi bir bayram olarak karşımıza çıktı.

Star Wars hayranları, filmdeki "May the force be with you" (güç seninle olsun) repliğini; May=Mayıs ve Force = 4th olarak çevirerek 4 Mayıs'ı Star Wars günü ilan etti. Luke Skywalker günü olarak da bilinen bu günde Star Wars hayranları sosyal medyadan filme olan hayranlıklarını göstermek için #MayThe4thBeWithYou hashtagi ile paylaşımlar yapıyor.

Son dönemde büyük firmaların da katıldığı #MayThe4thBeWithYou akımı bakalım bu yıl nasıl yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayacak?

1493884783_luke-skywalker-and-darth-vader.jpg

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.