Sosyal Medya

Meta Horizon tarafında kan kaybetmeye devam ediyor

Reuters tarafından bildirildiği üzere, şirketin Horizon sosyal VR platformunun Başkan Yardımcısı Meta'dan Vivek Sharma şirketten ayrılıyor.

Meta Horizon tarafında kan kaybetmeye devam ediyor

Meta sözcüsü Bryan Pope, Sharma'nın ayrıldığını doğruladı ve Sharma'nın alakasız bir kariyer fırsatını sürdürmek için ayrıldığını söyledi.

Sharma'nın ayrılışı, Horizon için biraz garip bir zamanda gerçekleşiyor. Metaverse, Horizon'un en önemli parçalarından biri olduğu Meta için muazzam bir öneme sahip, ancak tüm çaba geçen hafta bir meme haline geldi.

Meta Horizon tarafında kan kaybetmeye devam ediyor

Horizon Worlds'ün Fransa ve İspanya'daki lansmanını tanıtmaya yardımcı olmak için CEO Mark Zuckerberg, Horizon'da, neredeyse anında internette popüler bir şaka haline gelen ölü gözlü avatarını belirgin bir şekilde öne çıkaran bir ekran görüntüsü yayınladı. Zuckerberg, birkaç gün sonra daha detaylı bir avatarın konsept resmini paylaştı, ancak hasar çoktan verilmişti. Zuckerberg'in memleştirilmiş görünümünü parodileştiren bir Snapchat filtresi bile var.

Sharma'nın ayrılışı, muhtemelen şirketin metaverse hırsları için yalnızca küçük noktalar. Meta, Zuckerberg'in daha dün Ekim ayında piyasaya çıkacağını söylediği yeni bir VR kulaklığı da dahil olmak üzere yeni donanımla ilerliyor. Ve bu hafta şirket, Facebook'a giriş yapmak zorunda kalmadan Quest başlığı kullanmanıza izin veren yeni Meta hesaplarını tanıttı. Ancak metaverse şimdiye kadar maliyetli bir girişim olduğunu çoktan kanıtladı. Geçen çeyrekte, şirketin Reality Labs bölümü 2,8 milyar dolar kaybettiğini bildirdi.

Pope, Sharma'nın ekibinin artık Meta'nın metaverse VP'si Vishal Shah'a rapor vereceğini söyledi.

Pope yaptığı açıklamada, "Vivek'in son altı yılda Marketplace, oyun ve metaverse ekiplerimizdeki katkıları için minnettarız ve ona iyi dileklerimizi sunuyoruz." dedi. “Onun liderliği sayesinde Horizon ürün grubu, iddialı bir vizyona sahip güçlü bir ekip oluşturdu ve daha yeni başlıyor. Meta, büyük liderler yetiştirmek için bir kaynak olmaya devam ediyor ve Vivek'in bir sonraki bölümünde neler başardığını görmekten heyecan duyuyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.