Sosyal Medya

Meta Quest için önemli adım

Meta, sanal gerçeklik kulaklıklarının kullanıcılarının bir Facebook hesabıyla giriş yapmaları için tartışmalı gereklilik konusunda rotasını değiştiriyor.

Meta Quest için önemli adım

 Bunun yerine kullanıcıların Facebook'a bağlanması gerekmeyen yeni bir Meta hesabına ihtiyaçları olacak. Şirket, mevcut ve yeni Meta Quest kullanıcıları için yeni hesabı önümüzdeki ay kullanıma sunmaya başlayacak. Eski bir Oculus hesabına sahip olanların, 1 Ocak 2023'ten sonra kulaklıklarını kullanmaya devam edebilmeleri için bir Meta hesabına sahip olmaları gerekecek.

Şirket, Meta hesabın bir sosyal medya profili olmadığını vurguladı ve "VR cihazlarınıza giriş yapmanıza ve satın aldığınız uygulamaları tek bir yerde görüntülemenize ve yönetmenize izin verdiğini" söyledi. Gelecekteki cihazların da Meta hesapları gerektireceğini de kaydetti.  Ancak en azından VR kulaklıklar için yeni hesap türünün sosyal bir yönü var. Bir Meta hesabı oluşturduğunuzda, şirketin metaverse vizyonunda kullanacağınız kullanıcı adı, avatar, profil fotoğrafı vb. ile bir Meta Horizon profili oluşturmanız gerekir.

Meta Quest için önemli adım

Oculus arkadaşları takipçiniz olacak ve onları otomatik olarak takip edeceksiniz. Elbette, insanları takip etmeyi bırakabilir ve başkalarının sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Yine de Meta hesabınızı Facebook ve Instagram'a bağlama seçeneğine sahip olacaksınız, böylece Messenger'ın VR versiyonunda arkadaşlarınızla sohbet edebilecek veya oyun oynayabileceksiniz.           

Facebook'ta kişi başına bir hesap kuralı olsa da, birden fazla Meta hesabına sahip olmanızda sorun olmayacak. Belki sanal toplantılar için bir tane ve arkadaşlarla takılmak için başka bir taneye sahip olacaksınız.

Yeni hesaplar, profilinizi gizli hale getirme ve takipçi isteklerini manuel olarak onaylama seçeneği de dahil olmak üzere gizlilik kontrolleri sunacak. 13 ila 17 yaş arasındaki kullanıcıların varsayılan olarak özel profilleri olacak.

Meta'nın VR'yi sosyal medya uygulamalarından ayırmasının en azından bazı olumlu yönleri var. Meta Quest ile ilgilenen ancak Facebook ile hiçbir şey yapmak istemeyen kişilerin artık ikincisi için bir hesaba ihtiyacı olmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.