Meta, Reels’larla ilgili pek çok önemli yeniliğe imza attı

Sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Meta, popüler video tipi Reels’lar için çok önemli güncellemeler getirdi.

Meta, Reels’larla ilgili pek çok önemli yeniliğe imza attı

Meta, Facebook'un ana şirketi, Reels'in (Facebook'un kısa formatlı video içerikleri) popülaritesinin artmasıyla birlikte, kullanıcıların deneyimini geliştirmek amacıyla yeni özellikler duyurdu. Meta, bu özellikler sayesinde kullanıcıların ilgi alanlarına uygun içerikleri keşfedebilmelerine ve Reels deneyimlerini kişiselleştirebilmelerine olanak tanımayı amaçlıyor.

Reels içeriğinin keşfedilmesini kolaylaştırmak adına, Facebook Watch'ta sergilenme şekilleriyle ilgili yeni güncellemeler yapıldı. Reels, kullanıcılara ilgi alanlarına uygun yaratıcıları, trendleri ve içerikleri hızlı bir şekilde sunan ana navigasyon menüsünden doğrudan erişilebilir hale geldi. Kullanıcılar, Facebook'ta video izlerken Reels ve uzun formatlı videolar arasında kesintisiz bir şekilde geçiş yapabilirler.

Meta, Reels’larla ilgili pek çok önemli yeniliğe imza attı

İlgili içeriği keşfetmenin yanı sıra, Meta, kullanıcıların Reels deneyimlerini kişiselleştirmelerine imkan tanıyan yeni özellikler sunmaya başladı. Kullanıcılar, artık video oynatıcının altındaki üç noktalı menüye dokunarak, hangi tür Reels'lerin daha çok veya daha az görüntülenmesini istediklerini belirleyebilirler. Bu özellik, kullanıcıların mevcut zevklerini keşfetmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda gelecekte hoşlarına gidebilecek yeni ilgi alanlarını, yaratıcıları ve toplulukları keşfetmelerine de katkı sağlar.

Ayrıca, Facebook, Reels video oynatıcısına bağlamsal etiketler ekleyen yeni bir özellik başlattı. Bu etiketler, kullanıcılara neden belirli bir Reel'in gösterildiğini açıklamayı amaçlar. Örneğin, bir arkadaşın videoyu beğenmesi durumunda, etiket, videonun neden kullanıcının beslemesinde yer aldığını açıklar. Bu özellik, kullanıcıların gördükleri Reels'lerin uygunluğunu daha iyi anlamalarına ve kişiselleştirilmiş Reels beslemeleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine destek olur.