Sosyal Medya

Pinterest Türkiye'ye temsilci atadı!

Facebook ve Twitter'ın ardından Pinterest de Türkiye'ye temsilci atadığını açıkladı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Pinterest Türkiye'ye temsilci atadı!

Türkiye'de geçtiğimiz aylarda yürülüğe giren sosyal medya yasasına dev isimler uymaya başladı. Yeni yasa ile Türkiye'de faaliyet gösteren sosyal medya mecralarının ülkemizde temsilci bulundurması ve talepleri değerlendirmesi gerekiyordu. Facebook ve Twitter'ın ardından şimdi de Pinterest ülkemize temsilci atadı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile bu haberi müjdeledi. Ülkemizde 1 milyondan fazla kullanıcısı olduğu için temsilci ataması gereken Pinterest'in geç de olsa aksiyon alması oldukça sevindirici.

Ülkemizdeki sosyal medya yasasına uymayan dev isimlere cezaların kesileceğini ve hala temsilci atamazlarsa ağ trafiklerinin yavaşlatılacağını belirtelim. Bakalım Pinterest'ten sonra hangi dev isim ülkemize temsilci atayacak?

Peki, siz sosyal medya yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dev isimler Türkiye'de faaliyet gösterdiği için istekleri karşılamak zorunda mı? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.