Sosyal Medya

Trafikte 330 KM hızla makas atarak giden sürücü sosyal medyada linç yedi!

Sosyal medyanın verdiği gazla dur durak bilmiyorlar. Görüntülerde lük araç sahibi, yüksek hızlarda attığı makaslar adeta filmlerden çıkma.


Trafikte sık sık rastladığımız magandalar, artık sosyal medyayı da mesken edinmiş durumda.

Sosyal medyanın belki de en kötü taraflarından birisi bu. Paylaşımlara gelebilecek etkileşimin uğruna insanların yapmayacakları şey yok. İşin daha da üzücü tarafı ise bunu yaparken başkalarının can güvenliğini hiçe saymak. Günlük yaşantımızda trafikte zaten bolca rastladığımız bu magandalar, sosyal medyada aldıkları ilgi ile daha da kamçılanıyorlar. Yapmak istedikleri paylaşımlar adına başardıkları işler, maalesef şaşkınlık içerisinde bırakıyor.

Youtube, Instagram, TikTok gibi platformlarda araçlarıyla hem kendi hayatlarını hem de seyir halindeki araçlardaki hayatları hiçe sayan içerikler o kadar fazla ki.. 

Lüks arabalarda ise işler daha da kızışıyor. Araçların verdiği ekstra özgüven ile yüksek hızı da menülerine ekleyen magandalar artık dur durak bilmiyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CBC garage (@carblogchannel)'in paylaştığı bir gönderi

Paylaşacağımız videodaki görüntüler ise adeta filmlerden alınma. 300km/s hız üzerinde tek eliyle video çekerken, gayet rahat şekilde makas atmaya, diğer araç sürücülerin yaşamlarını hiçe saymaya devam ediyor.

Sosyal medya kullanımın en kötü ve tehlikeli yanları sadece bununla sınırlı kalmıyor. Artık küçük yaşta cocuklar bile birbirlerine uyguladıkları aşağılamaların dozunu arşa çıkarmış durumda. Sosyal medyada “like” uğruna yapılan bu davranışlara, hayvanlara eziyet, köpek dövüştürme gibi yasal olmayan daha bir çok alt niceliği doğurmakta. “Dayımın çayına tuz koyduk. İşte videosu” gibi videolar ise çok masum kalıyor..

Yorumlar
berkcanim
karpuz değil pudra şekeri dedi
Cevapla
napiğm
şunlar neden benim karşıma çıkmıyor çıksa doğduklarına pişman ederim
Cevapla
Selamunhello
İyiki bi arabası var hız yapınca ne oluyor
Cevapla
ramiz
görgüsüz, haksız yollardan büyük vurgunların sonucu böyle şımarıklıklar ..Övünecek haklı başarı olmayanların gösterişi böyle cıvık
Cevapla
Borem
Belliki aynı kafadasın yani biryandanda silah sıksaydı artık gider madalya takardın bu teröriste bu tipleri ömür boyu men edeceksin trafikte ama nerde o kanunlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.