Sosyal Medya

Reels'e ince ayar geliyor!

Facebook, Reels için ne tür videolar görmek istediğiniz konusunda size bir miktar kontrol sağlayan yeni bir dizi kontrol başlattı.

Reels'e ince ayar geliyor!

Video oynatıcının altındaki üç noktalı menüye dokunduğunuzda artık "Daha fazla göster" ve "Daha az göster" yazan iki yeni seçenek bulacaksınız. İlkini seçmek, o videonun sıralama puanını geçici olarak yükseltecek, böylece Facebook size buna benzer daha fazla Reels gösterebilecek. Dğerini seçmek ise videonun sıralamasını geçici olarak düşürecek. Zamanla, siz yeni kontrolleri kullanarak oy vermeye devam ettikçe, Facebook tercihlerinizi daha iyi anlayabilecek.

Şirket, yeni kişiselleştirme kontrollerini tanıtmanın yanı sıra, sayfanın üst kısmındaki Facebook Watch'ın ana gezinme menüsüne Reels'i de ekledi. Bu, şirketin ilgi alanlarınıza uygun yeni içerik oluşturucular ve içerikler keşfetmenizi sağlayacağını umduğu kısa biçimli videolara hızlı erişim sağlayacak.

Reels'e ince ayar geliyor!

Ayrıca, artık Reels ve Facebook'taki daha uzun videolar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapılabilecek. Son olarak şirket, örneğin bir arkadaşınız beğenmiş gibi, videoların zaman tünelinizde neden göründüğüne dair size daha fazla bağlam sağlamak için Reels için yeni etiketler de kullanıma sundu.

Sosyal medya devi en son kazanç raporunu yayınladığında şirket başkanı Mark Zuckerberg, Reels'in kullanıcıların Facebook ve Instagram'da geçirdikleri süreyi artırmaya yardımcı olduğunu söylemişti. Şirket, daha ilgili içeriği ortaya çıkarmak amacıyla Reels sıralamasını iyileştirmeye devam ederken, Facebook muhtemelen kullanıcıların uygulamalarda giderek daha fazla zaman harcayacağını umuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.