Sosyal Medya

Ruhi Çenet gözaltına mı alındı? Açıklama geldi!

İlginç videoları ile bilinen Ruhi Çenet'in gözaltına alındığı iddia edildi. Bundan kısa süre sonra Ruhi Çenet konuyla ilgili bir açıklama yaptı!


YouTube dünyanın en büyük video paylaşım sitesi ve burada içerik üretenler de YouTuber olarak adlandırılıyor. Her üreticinin açmış olduğu kanalı üzerinden paylaştığı videolar, etkileşim oranına göre üreticisine ciddi paralar kazandırabiliyor. Bunun en güzel örneklerini ülkemizde zaten gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Türkiye'de kaliteli iş yapan pek az YouTuber var ve bunlardan biri de hiç şüphesiz ki Ruhi Çenet.

 Ünlü YouTuber Ruhi Çenet gözaltına alındı!

İlginç videolar çekerek bunları takipçileri ile paylaşan Ruhi Çenet'in göz altına alındığı iddiası geldi. Ünlü YouTuber'ın takipçileri bu haber ile sarsılırken, gözaltı sebebinin suçu ve suçluyu övmek olduğu ifade edildi. Bu suçlamanın temel sebebi olarak ise Ruhi Çenet'in geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğu Adana/Hürriyet Mahallesi hakkındaki video gösterildi.

Ayrıca katıl kısmına özel olarak paylaşılan video yayından da kaldırıldı. Öte yandan genç YouTuber konuyla ilgili Instagram hesabından kısa bir açıklama yaptı. Ruhi Çenet, "Dün yayınlamış olduğumuz videoyu bazı yanlış anlaşılmalara sebep olması endişesiyle kaldırdım. Bir sonraki videoda görüşmek üzere..." ifadelerini kullandı.

Daha önce de sosyal medya fenomenlerinin gözaltına alındığını duymuştuk. Özellikle yasal olmayan bahis sitelerinin reklamını yapmak, bu anlamda en çok duyduğumuz sebeplerin başında geliyordu. Ancak suçu ve suçluyu övmek gibi bir sebep ile sorgulanan belki de ilk YouTuber Ruhi Çenet oldu. Hali hazırda olayın detayları hakkında net bir bilgi söz konusu değil. Ancak bizce Ruhi Çenet, kısa süre sonra kendi kanalı üzerinden bir video yayınlayacak ve gelişmeleri en ince ayrıntısına kadar sevenleri ile paylaşacaktır.

Yorumlar
10.Köy
İnanılmaz aydınlandım.Bu müthiş teknoji haberi için çok teşekkür ederim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.