Sosyal Medya

​Samsung sosyal medyayı en iyi kullanan marka oldu

SocialBrands’ın, markaların sosyal medya karnesi açıkladığı Türkiye sosyal medya marka endeksi sıralamasında Samsung, teknolojide “Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka” oldu.

​Samsung sosyal medyayı en iyi kullanan marka oldu

SocialBrands’ın, 1-28 Şubat döneminde sosyal medyada en yüksek performansı gösteren markaları belirlediği araştırmasında Türkiye sosyal medya marka endeksi sıralamasına göre, Samsung Electronics, teknoloji kategorisinde “Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka” oldu. Samsung Electronics Türkiye’nin başarılı 14 Şubat kampanyası ise özellikle dikkat çekti.

1-28 Şubat dönemini kapsayan ve 18 binden fazla sosyal medya hesabının mercek altına alındığı araştırmada çok sayıda markanın tüm sosyal medya aktiviteleri, big data (büyük veri) prensiplerine bağlı kalarak analiz edildi. BoomSocial verileri ile hazırlanan araştırmada; sayfaların toplam etkileşim sayısı, etkileşim sayısının iletilere göre dağılımı, etkileşim sayısının hayran sayısına oranı, beğeni, yorum, paylaşım, retweet oranları, ay boyunca paylaşılan ileti sayısı, farklı ileti türlerinin kullanım oranları, iletilerde hashtag ve mention kullanımı, hayran sayısı, aylık artışı, artış istikrarı, sayfa bilgileri gibi birçok veri, markaları rasyonel ve objektif bir şekilde analiz eden SocialBrands sıralamasının temelini oluşturdu.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.