Snapchat’in masaüstü sürümü duyuruldu

Masaüstü sürümü üzerinden de kullanıcılara hizmet vermek isteyen sosyal medya platformları kervanına sonunda Snapchat’de katıldı.

Snapchat’in masaüstü sürümü duyuruldu

Snapchat bir dönem özellikle değişik filtreleriyle milyonlarca kullanıcıyı kendisine bağlamış bir sosyal medya uygulamasıydı. Bununla birlikte zaman içerisinde kendi özelliklerinin başta Instagram olmak üzere pek çok rakibi tarafından kullanılmasını engelleyemeyen, üstüne üstlük onların yenilikleri karşısında ise kendini geliştiremeyen şirket yavaş yavaş en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları sıralamasında altlara doğru yol almaya başladı.

Bu haliyle bile halen milyonlarca kullanıcısı bulunan Snapchat, yeniden eski günlerine dönebilmek için elinden geleni yapıyor. İşte Snapchat tarafından bugün duyurulan masaüstü versiyonu da tam olarak bu anlayışın bir ürünü.

Snapchat’in masaüstü sürümü duyuruldu

Daha önce Instagram, Telegram, WhatsApp gibi sosyal medya platformlarından aşina olduğumuz masaüstü sürüm, neredeyse benzer bir yapıyla Snapchat’te de karşımıza gelecek. Mobil uygulamadan yapılabilen bütün temel fonksiyonların çalışacağı masaüstü sürümü ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallıklar, Kanada, Avustralya ve Yeni Zellanda’daki Snapchat+ kullanıcıları için servis edilecek.

Bir süre bu bölgedeki ücretli kullanıcılarını sevindirecek olan Snapchat ikinci partide ise yine Plus kullanıcılarını hedefleyecek ancak bu defa işin içerisine Fransa, Almanya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri girecek. Şirket yayın politikası gereği ancak 3. seferde tüm dünya genelindeki ücretli / ücretsiz kullanıcıları için yeni masaüstü sürümünü kullanıma sunacak.

Bakalım son zamanlarda rakiplerinden bir hayli geride kalan Snapchat’in bu hamlesi, şirketin yeniden toparlanma süreci için kendisine destek olabilecek mi?