Twitter ile Elon Musk arasındaki hukuk mücadelesi bugün başlıyor

Sosyal medya devi Twitter ile dünyanın en zengin insanı Elon Musk arasındaki hukuk mücadelesi yarın yani 19 Temmuz günü resmen başlıyor.

Twitter ile Elon Musk arasındaki hukuk mücadelesi bugün başlıyor

Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik hız kesmeden yoluna devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Elon Musk’ın beklenmedik bir zamanda Twitter hisselerinin bir bölümünü satın alması oldukça ses getirmiş, henüz bu hamlesinin yarattığı şok dalgası tam olarak yayılmadan ikinci bombayı patlatan ünlü milyarder, şirketin kalan hisselerine de talip olmuştu.

Twitter yönetimi ile bir araya gelen Elon Musk, 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ın tek sahibi olmayı garantilediği sırada, kendisine yanlış bilgi verildiğini, platformdaki bot hesap sayısının söylendiği gibi %5 civarında olmadığını, kendi araştırma ve tespitlerine göre bu sayının en az %20 seviyesinde olduğunu dile getirerek anlaşmadan çekildiğini duyurmuştu.

Twitter ile Elon Musk arasındaki hukuk mücadelesi bugün başlıyor

Twitter yönetimi ise, Elon Musk’un söylemlerinin yanıltıcı olduğunu kendisine istediği her tür verinin sunulduğunu ve %20 gibi bir oranın söz konusu olamayacağını belirterek Elon Musk’ın anlaşmaya sadık kalması için mahkemeye verildiğini açıkladı.

İşte yarın yani 19 Temmuz günü toplanacak olan ilk mahkeme asıl davanın ne zaman görüleceğine karar verecek. Biliyorsunuz taraflar bu konuda da anlaşamıyor. Twitter yönetimi davanın Eylül ayında görülmesini isterken Elon Musk’ın talebi ise Şubat 2023’den önce bu sürecin başlamaması yönünde.

Tarafların bu tarihlerin arkasında yatan açıklamalarını dinleyecek olan mahkeme, sonrasında davanın ne zaman görüleceğine de karar verecek.