Snapchat'in yeni özelliği çok konuşulacak!

Snapchat, getirdiği yeni eklenti sayesinde uygulama içerisinde bulunan tüm lenslere göz atabilmeyi kolaylaştırıyor.

Snapchat'in yeni özelliği çok konuşulacak!

Bildiğiniz üzere Instagram'ın lensler konusunda atılım yapmasının ardından Snapchat hızla kullanıcı sayısını kaybetmeye başlamıştı. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ise kullanıcıların kendi Lens’lerini yapmalarına imkan veren Snapchat, uygulama içerisinde tüm bu lenslere göz atabilmeyi kolaylaştıracak yeni bir özellik daha ekledi.

Diğer kullanıcıların yaptığı lenslerden oluşan bir vitrin işlevi gören Lens Explorer, kendinize göre bir tanesini seçip kullanmanıza fırsat veriyor. Bu özellik sayesinde teker teker lensleri kaydırmak zorunda kalmamış oluyorsunuz. 

Kamera ekranından kolayca ulaşabileceğiniz Lens Explorer ile birlikte yapılma tarihine göre sıralanmış 100 binden fazla lense göz atabilir ve o lenslerle oluşturulmuş hikayelere göz atabilirsiniz.

Snapchat'in yeni özelliği çok konuşulacak! - Resim : 1

Herhangi bir tanesini beğendiğiniz takdirde ise sadece yukarıya kaydırmanız yeterli oluyor. iOS için erişime açılan bu özelliğin Android kullanıcılarına ne zaman geleceği ise belli değil. 

Her ne kadar bu konularda Snapchat çalışmalarına devam ediyor olsada, kaybettiği kullanıcı sayılarını tekrardan toplayabilir mi açıkçası bilmiyoruz ancak bu saatten sonra Instagram ile yarışması muhtemel gözükmüyor.