Sosyal Medya

Sosyal medya devleri Andrew Tate hakkında karar verdi!

Meta şirketine ait Facebook ve Instagram, Amerikalı eski kick boksçu Andrew Tate'i şirket politikalarını ihlal ettiği için yasakladı. ABD'li eski kick boksçu Tate, daha önce de "kadınların uğradıkları cinsel tacizden kendilerinin de sorumlu olduğunu" söylediği için Twitter tarafından yasaklanmıştı.

Sosyal medya devleri Andrew Tate hakkında karar verdi!

Amerikalı eski kick boksçu Andrew Tate'in Facebook ve Instagram'dan tehlikeli kuruluşlar, bireylerle ilgili politikaları ve nefret söylemi politikalarını ihlal ettiği için banlandığı duyruldu. ABD'li eski kick boksçu Tate’in yasaklanmadan önce Instagram’da yaklaşık 5 milyon takipçisi vardı.

Kalıcı olarak yasaklandı

Meta şirketinin bir sözcüsü yaptığı açıklamada Tate’in her iki platformda da yasağının kalıcı olduğunu ve artık hesaplarının açılmayacağını belirtti.

TikTok tarafından da yasaklanmıştı

Son zamanlarda özellikle TikTok’ta #AndrewTate hasgtag’i ile paylaşılan videolar 12,7 milyardan fazla kullanıcı tarafından görüntülenmişti ve Tate’in takipçi sayısı daha da artmıştı. Tate, aşırı erkeksi ve nasıl zengin olunacağına dair ipuçları veren bir fikir markası olan Hustler's University markası ile tanınıyor. Ayrıca sosyal medya fenomeni, kadınların dövüşmekten aciz olduğunu, bir kadına nasıl vurulacağını anlattığı videoları ve açıklamalarıyla baya gündem olmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.