Güncel

YemekSepeti drone ile hizmet vermeye başladı!

YemekSepeti bir ilki gerçekleştirerek drone ile teslimat yaptı. Şirket Bebek'te aldığı bir siparişi drone ile teslim etti. İşte detaylar.

YemekSepeti drone ile hizmet vermeye başladı!

Yemeksepeti bir ilki gerçekleştirerek drone ile hizmet vermeye başladı. Şirket ilk kez drone kullanarak teslimat yaptı. Daha önce drone ile teslimat yapacağını söyleyen şirket bu planını gerçekleştirdi. Pilot proje kapsamında gerçekleştirilen teslimat Teknokurgu iş birliğinde gerçekleştirildi.

Teslimat sürecinde yepyeni bir dönemi başlatacak olan drone ile teslimat süreci için pilot teslimatta hiç bir sorun yaşanmadı.

YemekSepeti drone ile hizmet vermeye başladı!

drone

Türkiye'nin en popüler çevrimiçi yemek sipariş platformu Yemeksepeti sektörde fark yaratacak bir ilke imza attı. Drone ile tesmilat yöntemine başlayan şirket bu kapsamda bir ilki gerçekleştirdi. Pilot teslimat sürecinde ise hiçbir sorun yaşanmadı. Daha önce jet ski ile teslimat gerçekleştiren şirket şimdi de drone ile teslimatlara başladı.

Yemeksepeti'nin drone'lu teslimatı ise, İstanbul Bebek'te gerçekleştirildi. Bu kapsamda teknehye verilen bir sipariş drone ile gerçekleştirildi. Yük taşımak için geliştirilen bir drone ile teslimat yapıldı. Söz konusu drone'da yer alan vinç sistemi, yemeğin tekneye indirilmesine yardımcı oldu.

Yemeksepeti'nin drone'lu teslimatı, profesyonel drone hizmeti veren Teknokurgu iş birliğinde gerçekleştirildi. Bu da teslimatlarda yeni bir döneme işaret edebilir. Yemeksepeti'nin drone'lu teslimat seçeneği, şu an için pilot proje kapsamında yer alıyor. Ancak bu durumun ilerleyen dönemlerde değişmesi ve hizmetin yaygınlaşması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.