Sosyal Medya

Tesla'dan yeni atak! Gizli proje ortaya çıktı

Tesla, Kuzey Nevada'da Tesla Semi için milyar dolarlık bir fabrika açacağını duyuracak. İşte detaylar...

Tesla'dan yeni atak! Gizli proje ortaya çıktı

Elektrikli otomobil devi Tesla, yeni gelişmelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket, Nevada’da inşa edeceği yarı kamyonu Tesla Semi’nin, milyar dolarlık Nevada üretim tesisini duyurmaya hazırlanıyor. Nevada Valisi Joe Lombardo, planı açıklamak için Elon Musk ve ekibine katılacak.

Elektrikli otomobilleriyle öne çıkan Tesla bu kez elektrikli tırı Semi, ile adından söz ettiriyor. Ortaya çıkan son haberlere göre Tesla, Kuzey Nevada’da 3,5 milyar dolarlık gelişmiş yarı fabrika planını açıklayacak. Yeni fabrika, salı günü Giga Nevada’da düzenlenecek bir etkinlik sırasında Nevada Valisi Joe Lombardo’nun da katılımıyla duyurulacak.

Tesla Semi, şu anda PepsiCo’ya sınırlı sayıda teslim edildi. Ancak bu yeni fabrikayla birlikte Semi’nin duracağı yer değişmek üzere. Vali Lombardo, yaptığı konuşmada Elon Musk ve Tesla ekibi katılmayı dört gözle beklediğini belirtti. Yeni fabrikayla birlikte Tesla’nın yalnızca Semi’ye ve onu çalıştırmak için gerekli olan pillere odaklanacağı iddia ediliyor.

Ne zaman açılacağı merak konusu

Duyuruda inşaatın ne zaman başlayacağı, fabrikanın ne kadar üretim yapacağı ve ne zaman tamamlanacağıyla ilgili bilgilere de yer verilmesi beklentiler arasında.

Tesla şimdiye kadar Tesla Semi Nevada projesini gizli tutmayı başardı. Tesla’nın geçtiğimiz ay Meksika’da yeni bir fabrika duyurmaya hazırlandığına dair birçok söylenti yer alıyordu. Ancak Nevada’daki fabrikayla ilgili herhangi bir sızıntı yok.

Elektrikli otomobil devi Tesla Semi, çıktığı andan beri şaşırtıcı bir değere sahip. Bu nedenle seri üretildiği takdirde oldukça etkili olacağı iddia ediliyor. Bu etkiler arasında çevre için iyi olacağı ve ekonomik olarak da uygun şekilde karşımıza çıkacağı düşünceleri yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.