Threads arama nihayet 'en son' sekmenin kullanıma sunulmasıyla kullanılabilecek

Uygulamanın algoritması sıklıkla eski gönderileri ortaya çıkardığı için bu değişiklik özellikle yararlı olacak.

Threads arama nihayet 'en son' sekmenin kullanıma sunulmasıyla kullanılabilecek

Threads, gerçek zamanlı haberler ve güncellemeler için gerçekten yararlı bir kaynak olmaya yaklaşıyor. Uygulama, geçen ay bu özelliği test ettikten sonra nihayet gönderileri güncellik sırasına göre arama özelliğini kullanıma sunuyor.

Bu değişiklik, Meta'nın uygulamasının bir gün Twitter'ın geçmişteki işleyişi gibi bir son dakika haberi ve gerçek zamanlı bilgi kaynağı olmasını ümit eden kullanıcılardan uzun zamandır talep edilen bir değişiklikti. Konuları ve anahtar kelimeleri arayabilmek ve en son sonuçları bulabilmek, son dakika haberleri, sporlar ve gerçek zamanlı olarak gerçekleşen diğer her şey hakkında güncel ayrıntıları ve yorumları bulmanın anahtarı.

Threads arama nihayet 'en son' sekmenin kullanıma sunulmasıyla kullanılabilecek

Öte yandan Meta, Threads'in bilindiği gibi "haber" olmamasını tercih edeceğini de açıkça belirtti. Mosseri, Threads ile ilgili sert haberleri "teşvik etmek" istemediğini ve şirketin aktif olarak siyasi içeriği caydırdığını söyledi. Threads'in varsayılan "sizin için" algoritması, eski gönderileri, rastgele kişisel hikayeleri ve tam zamanında olmayan diğer içerikleri gün yüzüne çıkarmasıyla da biliniyor.

Ayrıca, Threads'in aramadaki yeni yenilik filtresinin, X'teki "en son" arama filtresiyle aynı olmadığını da belirtmekte fayda var. Mosseri'nin gönderisinde belirttiği gibi, Meta hala arama sonuçlarında "değerlendirilen" bilinmeyen sayıda gönderiyi gizliyor. Dolayısıyla Konu araması hiçbir zaman arama terimlerinizi içeren tüm gönderileri göstermiyor. Ancak en azından birkaç günlük olmayan gönderileri bulabilmek, zamanında bilgi aramayı çok daha az sinir bozucu hale getirecektir.