Threads sonrasında Elon Musk’tan ilk hamle! Bomba özellik!

Meta’nın Twitter’a rakip olarak çıkardığı yeni uygulaması Threads, Elon Musk’ı panikletti. Ünlü iş insanı, apar topar yeni özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Threads sonrasında Elon Musk’tan ilk hamle! Bomba özellik!

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta şirketi tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü piyasaya sürülen Threads, yoğun ilgi gördü. Twitter’a rakip olarak görülen uygulama, şu anda 70 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Uygulamanın bu kadar çok ilgi görüyor olması, Twitter sahibi Elon Musk’ı da panikletti. Musk, Twitter’da yakın zamanda bomba bir özelliğin yayınlanması için düğmeye bastı.

Threads sonrasında Elon Musk’tan ilk hamle! Bomba özellik!

Gelen bilgilere göre Twitter’a gelmesi muhtemel bu yeni özellik, kullanıcıların paylaştıkları videolar üzerinden para kazanmasını sağlıyor. Twitter’da paylaşılan videoların izlenmeleri üzerinden para kazanma fikri, platformdan soğuyan kişilerin yeniden Twitter’a yönelmesine yardımcı olabilir. Ancak günden güne kan kaybı yaşayan şirketin Threads önünde ne derece başarılı olacağını zaman gösterecek.

Paylaşılan videoların ne kadar izlenme sonrasında para kazandıracağına dair detaylar ise henüz belli değil. Bu ve buna benzer bilgilere muhtemelen ilerleyen günlerde ulaşıyor olacağız. Ancak bir gerçek var ki o da Elon Musk’ın ciddi bir telaş içerisinde olduğu. Hatta bu telaşın ilerleyen günlerde daha farklı yeniliklere kapı açıyor olması da kuvvetle muhtemel. İki uygulama arasındaki rekabette kimin zafer kazanacağını ise bekleyip göreceğiz.