Sosyal Medya

TikTok artık bilim ve teknolojiye adanmış bir yayın sunacak

TikTok'un büyük bir bilim topluluğu var ve sosyal ağ, Pi Günü'nde herkesin bunu bilmesini istiyor.

TikTok artık bilim ve teknolojiye adanmış bir yayın sunacak

Şirket, yalnızca daha eğitici videoları gösteren özel bir STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) yayınını başlatıyor. TikTok'un her zamanki eğlence odaklı içeriği arasında gezinmek zorunda kalmadan kodlamayı veya deneyleri tartışmayı öğrenebilirsiniz.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, TikTok bu yeni bölümde yanlış bilgilendirmeyi engellemek için adımlar da atıyor. Küratör Common Sense Networks, STEM beslemesiyle alakalı olduğundan emin olmak için içeriği incelerken, Poynter'daki teyitçiler doğruluğu ölçecek. Her iki incelemeyi de geçemeyen videolar yeni beslemeye ulaşamayacak.

TikTok, ABD'deki kullanıcıların "önümüzdeki haftalarda" STEM beslemesini görmeye başlayacağını söylüyor. Sosyal medya devi, oyun, spor ve diğer yaygın konuların hayranlarına hitap etmek için bazı bölgelerde bir "Konu Akışı" ile deneyler yapıyor. Bilim odaklı besleme, bu girişimin bir uzantısı olarak kabul ediliyor.

TikTok artık bilim ve teknolojiye adanmış bir yayın sunacak

Lansman hiç de şaşırtıcı değil. Hükümetler ve okullar, TikTok'un çocuklara ve gençlere zarar verebileceğinden, okulların şirketi iddia edilen akıl sağlığı sorunları nedeniyle dava ettiği noktaya varacak şekilde endişelendiriyor. Bir STEM beslemesi, TikTok'un iddia ettiği gibi "birlikte öğrenme, ilham ve zenginleştirme" için pozitif bir alan yaratacak. TikTok, STEM bağlantılı hashtag'lerin şimdiye kadar 110 milyardan fazla görüntülendiğini iddia ettiğinden, aynı zamanda potansiyel olarak kazançlı da olacağa benziyor.

Bunun TikTok'un ABD'de hayatta kalmasına yardımcı olup olmayacağı ise başka bir mesele. Bazı politikacılar, bir ulusal güvenlik tehdidi olduğu korkusuyla TikTok'u doğrudan yasaklamak istiyor. Yetkililer, Çin'in önemli Amerikalılar hakkında veri toplayabileceğinden veya propaganda yayabileceğinden endişe ediyor. CEO Shou Zi Chew, önümüzdeki hafta mahremiyet, güvenlik ve çocuk güvenliği konularında Meclis komitesi önünde ifade vermeye hazırlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.