TikTok ders çalışırken daha iyi olmanıza yardımcı olabilir

Sosyal medya platformlardan birisi olan TikTok'ta ders çalışarak faydalı bilgiler öğrenebilirsiniz.

TikTok ders çalışırken daha iyi olmanıza yardımcı olabilir

Çalışma yardımcılarını düşündüğünüzde, muhtemelen TikTok akla gelen bir sosyal medya platformu değildir. Muhtemelen bunun için iyi bir sebep var. Sizin İçin sayfanızı kaydırmak eğlenceli olabilir, ancak TikTok'un üretken yapısından apaçık ortada. 

Büyüyen bir grup çalışma etkileyicisi bunu değiştiriyor olabilir. #booktok, #studytok ve #edutok'tan çalışma ipuçları, matematik, geometri, fizik ve kimya dersleri ve hatta üniversiteye giriş tavsiyeleri konusunda yardımcı olabilecek binlerce hesap var.

Konuyu detaylı açıklamak gerekirse, kaydırma yapmak için harcadığınız zamanı sınırlamak yine de iyi bir fikirdir. Çalışma temalı TikToks izlemek, aslında çalışmanın yerini mutlaka tutmaz. Ancak akademik düşünceye sahip TikToker'lardan gelen videolar, zorlu konuları öğrenme konusunda tavsiyeler sunabilir ve yeni ve üretken çalışma alışkanlıkları oluşturmak için ilham kaynağı olabilir.

Nasıl arama yapılmalı?

Çalışma yardımı arıyorsanız, #studytok veya #edutok gibi köklü hashtag'ler başlamak için harika bir yer. Birçok öğretmen de TikTok'a paylaşımda bulunur ve konuya "öğretmen" veya "yardım" ekleyerek #mathtuor, #physicshelp vb. gibi konuya özel içerikler bulabilmeniz mümkün.

TikTok'taki her şeyde olduğu gibi, tüm çalışma içeriği eşit değildir. Her faydalı hesap için, faydasız kısa yollar ve gerçek olamayacak kadar iyi “çalışma tüyoları” paylaşanlar da var. Bu nedenle, bir yapay zekanın matematik ödevinizi çözmesi veya sizin için bir makale yazması gibi, aslında hile yapan gölgeli "tavsiyeler" yayınlayan hesaplardan kaçının.