Twitter’ın ikinci çeyrek verileri Elon Musk’ın fikrini destekleyebilir

Sosyal medya dünyasının en popüler platformlarından biri olan Twitter’ın ikinci çeyrek verileri açıklandı.

Twitter’ın ikinci çeyrek verileri Elon Musk’ın fikrini destekleyebilir

Twitter, uzun bir süredir neredeyse sadece Elon Musk ile birlikte gündeme gelen bir şirket. Ünlü milyarder tarafından bu platformun tamamının satın alınmak istenmesi ancak sonrasında sitede bulunan bot hesap sayısının belirtilenden yüksek olduğunun iddia edilmesi gibi durumlar nedeniyle şu an Elon Musk ile mahkemelik olan Twitter, 2022 yılının ikinci çeyrek verilerini paylaştı.

Yayınlanan rapora baktığımız zaman Twitter’ın para kazanabileceği potansiyele sahip aktif kullanıcı sayısının %16 gibi oldukça ciddi bir oranda arttığını ve 237,8 milyon kişiye ulaştığını görüyoruz. Ancak bu artış Twitter tarafından gelire dönüştürülememiş.

Twitter’ın ikinci çeyrek verileri Elon Musk’ın fikrini destekleyebilir

Raporun mali veriler bölümüne baktığımızda, bu çeyrekteki gelirin bir önceki benzer dönemdeki gelire kıyasla %1 azaldığını ve 1,18 milyar dolara gerilediğini görüyoruz. İşin kötüsü, bu dönem 1,52 milyar dolar gider beyan eden şirket mali hesaplamaların sonucunda yaklaşık net 300 milyon dolar zarar etmiş gibi görünüyor.

Tabi bu durum Twitter için olduğu kadar Elon Musk için de önemli bir veri. Hatırlayacağınız üzere dünyanın en zengin insanı Twitter için o zaman değerinin üzerinde diye düşünülen bir teklif sunmuş ve tüm hisseler için toplam 44 milyar dolar ödeme vadinde bulunmuştu. Ancak ünlü ismin sonrasında vazgeçmesi Elon Musk ile Twitter’ın arasındaki anlaşmazlığı mahkeme koridorlarına taşıdı. Bakalım önümüzdeki haftalarda çözülecek olan bu düğüm kimin işine yarayacak.