Sosyal Medya

TikTok, Instagram'ın bir özelliğini çaldı!

Kısa sürede dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen TikTok, geçtiğimiz günlerde bazı kullanıcılara özel mesaj sisteminde yaptığı değişiklikler ile ilgili bilgilendirme e-postası gönderdi.

TikTok, Instagram'ın bir özelliğini çaldı!

Çok fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen TikTok, kullanıcıların etkileşimini artırmak için yeni özelliğini duyurdu. TikTok, özel mesaj gönderme ve alma kapsamını genişlettiğini açıkladı.

TikTok, kullanıcıların uygulamada kalma süresini artırmak için çalışmalarını hızlandırdı. Bazı kullanıcılara e-posta gönderen şirket, özel mesaj ile ilgili değişiklik yaptığını açıkladı.

Özel almak isteyen kullanıcılar artık önerilen hesaplardan ve karşılıklı olarak takip edilen arkadaşlardan mesaj almayı seçebilir. Önceden yalnızca kullanıcıların arkadaş olarak tanımladığı veya önerildiği kişiler TikTok’ta birbirlerine mesaj atabildiğini hatırlatmakta fayda var.

bilgilendirme e-posta detayı ise şu şekilde:

- Herkes: Herkes size doğrudan mesaj gönderebilir. Ortak arkadaşlarınızdan ve takip ettiğiniz kişilerden gelen mesajlar Gelen Kutunuzda görünür. Takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajlar, Mesaj isteklerinde görünür. Bu mesajları kabul etmeyi, silmeyi veya bildirmeyi seçebilirsiniz.

- Önerilen arkadaşlar: Senkronize edilmiş Facebook arkadaşları ve telefon kişileri de dahil olmak üzere önerilen arkadaşlar size doğrudan mesaj gönderebilir.

- Ortak arkadaşlar: Sizi takip eden ve sizin de takip ettiğiniz herkes size doğrudan mesaj gönderebilir.

- Hiç kimse: Hiç kimseden doğrudan mesaj alamazsınız. Doğrudan mesaj ayarınızı Hiç kimse olarak güncellerseniz doğrudan mesaj alamayacağınızı unutmayın. Mesaj geçmişinize Gelen Kutunuzdan erişmeye devam edebilirsiniz, ancak bu sohbetlerde yeni doğrudan mesajlar alamazsınız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.