Sosyal Medya

TikTok kritik bir özelliği test etmeye başladı

TikTok geçen yıl dünya çapında aylık bir milyar aktif kullanıcıya ulaştığını söylemişti, yani şirket her ne yapıyorsa açıkça çalışıyor

TikTok kritik bir özelliği test etmeye başladı

ByteDance'ın sahip olduğu şirket, kendisini YouTube ile doğrudan rekabete sokanlar da dahil olmak üzere yeni özellikleri test etmeye ve sunmaya devam ediyor. Bunun en son örneği ise, dünya çapındaki seçkin kullanıcılara telefonlarında izledikleri videolar için yatay tam ekran moduna erişim sağlayan bu son güncellemesi.

Şirket, TechCrunch'a bu teste dahil olan kullanıcıların akışlarında yer alan kare veya dikdörtgen videolarda bir düğme göreceğini onayladı. Kullanıcılar bu düğmeye dokunduklarında, video tüm ekranı kaplayacak şekilde yatay olarak genişleyecek. TikTok'lar kısa dikey videolar olmalarıyla ünlüdür ve içerik oluşturucular, manzara modunda çekim yaptılarsa, videolarının başına bir "telefonunuzu çevirin" mesajı koymak zorunda kalır.

TikTok kritik bir özelliği test etmeye başladı

Şirket bu özelliği getirirse kullanıcılar artık bunu yapmak zorunda kalmayacak ve diğer içerik oluşturucular da manzara videoları çekmeye yatkınlık gösterebilir. Tabii ki, güncellemenin gelmesi, diğer faktörlerin yanı sıra, test edenlerin özelliği beğenip beğenmeyeceğine bağlı.

Bu, şirketin YouTube’u daha çok seven kitleleri yakalamak için yaptığı en son hamle. Örneğin, bu yılın başlarında TikTok maksimum video uzunluğunu üç dakikadan on dakikaya çıkardı. Bununla birlikte şirket Google'ın sahip olduğu video platformunun pek de gerisinde değil: eski bir TechCrunch raporuna göre, çocuklar ve gençler 2020'nin ortasından bu yana TikTok'ta YouTube'dan daha fazla zaman geçiriyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.