Sahibinden satılık! Twitter genel merkez eşyalarını satılığa çıkardı!

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, şirketin genel merkezinde yer alan eşyaların bir kısmını satılığa çıkardı. İşte detaylar!

Sahibinden satılık! Twitter genel merkez eşyalarını satılığa çıkardı!

Bildiğiniz gibi ünlü iş insanı Elon Musk, geçtiğimiz ay popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldığını resmen duyurmuştu. Şirketi satın aldıktan hemen sonra büyük işten çıkarmaların olacağını da açıklayan Musk, her ne kadar tepki görse de bu kararından geri adım atmadı. Yakın zamanda çalışanlarına bir mail gönderen ünlü iş insanı, “Yeni Twitter’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki bağlantıda evet’i tıklayın.” yazmıştı. Bu durum, Elon Musk’ın “evet” şıkkını seçenlerden yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmasını beklediği şeklinde yorumlanmıştı.

Sahibinden satılık! Twitter genel merkez eşyalarını satılığa çıkardı!

Günün sonunda evet seçeneğini seçenler olduğu gibi hayır şıkkına tıklayanlar da bir hayli fazla sayıda oldu. Twitter, hayır şıkkını tercih edenleri işten çıkardı ve şirketin önemli sayıda çalışanı işten ayrılmak durumunda kaldı. Genel merkezde yer alan koltukları yatağa çevirdiği bildirilen ve kendisi de sık sık şirketin genel merkezinde yatan Musk, belli ki çalışanlarından da bunu bekliyor.

Ortaya çıkan yeni bir haber ise Twitter’ın genel merkezinde yer alan bazı eşyalarını satılığa çıkardığını gözler önüne serdi. Buna göre çalışan sayısının azalmasının ardından çok sayıda masa, sandalye ve elektronik eşya satılığa çıktı. Twitter her ne kadar bu satışlardan yüksek gelir hedeflemese de Elon Musk yönetimindeki bu sıkı politikanın artarak devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.