Sosyal Medya

Tiktok kullanıcıları için üzücü haber

Algoritması ile başarı yakalayan Tiktok'un sahibi ByteDance, uygulamanın yapay zekasını satışa sundu.

Tiktok kullanıcıları için üzücü haber

TikTok'un yapay zekası artık bir sır değil. Uygulamaya başarı sağlayan yapay zeka yazılımı artık açık piyasada. Financial Times, Tiktok'un sahibi ByteDance'in, öneri algoritması da dahil olmak üzere TikTok teknolojisini satan bir bölüm başlattığını duyurdu.

Tiktok'un arkasındaki yapay zeka satılığa çıktı!

Müşteriler ayrıca diğer özelliklerin yanı sıra gerçek zamanlı efektler ve otomatik çeviriler satın alabilecekler. ByteDance'in bu hamlesinin arkasında ABD'de ticari markaları tescil ettirmek istemesi yatıyor. Amerikan moda uygulaması Goat, Endonezyalı çevrimiçi alışveriş şirketi Chilibeli ve seyahat sitesi WeGo hali hazırda zaten BytePlus kodunu kullanıyor.

Tiktok çok eski bir uygulama olmamasına rağmen çoğu konuda başarı elde etti. Trump yönetiminde ABD yasaklarıyla boğuşan şirket, o dönemde bile dibi görmedi. Instagram'ın bile Tiktok ile yarışmak için Reels özelliğini sunması şirketin başarısının en açık örneği. Uygulamanın bu kadar başarı elde etmesinin arkasında yapay zeka yazılımı var. Tiktok'a özel algoritma kullanıcıları uygulamaya bağlayan etkenlerden biri. Bu nedenle yapay zeka yazılımını satan alacak şirketler aynı başarı oranına yaklaşabilir.

Şirketin web sitesine göre BytePlus, bu yapay zekâ algoritmasını satın alanların istedikleri gibi düzenlemelerine imkan tanıyacak. Ayrıca özel video efektleri, veri analiz araçları ve konuşmayı yazıya döken bir yazılım da BytePlus tarafından satılıyor. Bu satış işleminin Tiktok'un başarısını engellemeyeceği öngörülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.