Sosyal Medya

TikTok Now büyük ilgi topladı

Günlük fotoğraf paylaşım trendinden yararlanmayı uman tek kişi Instagram değil. TikTok, BeReal gibi, arkadaşlarınıza her gün ne yaptığınızı anlatmak için bir fotoğraf (ön ve arka kameralar kullanarak) veya 10 saniyelik bir video göndermenizi isteyen deneysel bir Now özelliğini tanıttı.

TikTok Now büyük ilgi topladı

Rastgele zamanlanmış bir istek aldıktan sonra içeriği paylaşmak için sınırlı bir pencereniz olacak. Bu TikTok’un etkili bir şekilde kendine yer bulmayı umduğu görsel bir durum güncellemesi.

Sosyal ağa göre test "önümüzdeki haftalarda” da devam edecek. TikTok Now, ABD'deki sahip olunan uygulama aracılığıyla kullanılabilir, ancak bunu diğer ülkelerde özel bir uygulama olarak bulabileceksiniz. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, şirket gençler için bazı özellikleri sınırlandırıyor.

TikTok Now büyük ilgi topladı

Now uygulamasında hesap oluşturan 16 yaşından küçük herkes varsayılan olarak özel görüntülemeye geçiyor. 13 ila 15 yaş arasındaki gençler yalnızca arkadaşlarından yorum alabilir ve 18 yaşın altındaki herkes Keşfet'te içeriklerini paylaşamaz.

TikTok, özelliklerini taklit eden rakiplere diğer yoldan daha çok alışkın. Ancak, BeReal'in temel konseptini ödünç almanın nedenlerini görmek kolay. Günlük gönderiler, TikTok'a geri dönmenizi sağlayabilir. Ayrıca arkadaşların önemini de artırırlar (sık güncellemeler göreceğinizi biliyorsanız sosyal çevrenize daha fazla kişi eklemek isteyebilirsiniz). Bu anlamda, Now, TikTok'un rolünü, şirketin karlılığını iyileştirebileceği kadar değiştirebilir de.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.