Sosyal Medya

TikTok Spotify'a rakip olmaya hazırlanıyor

TikTok kullanıcıların bugüne kadar hem mevcut hem de geçmiş müzik sanatçılarını keşfetmelerine yardımcı oldu ve şimdi kendi müzik akışı hizmetini başlatıyor olabilir.

TikTok Spotify'a rakip olmaya hazırlanıyor

Insider’ın haberine göre TikTok’un ana firması olan ByteDance "TikTok Müzik" için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine ticari marka başvurusunda bulunmuş durumda. Hizmet, kullanıcıların "müzik, şarkı, albüm, şarkı sözü satın almasına, çalmasına, paylaşmasına, indirmesine; canlı ses ve video akışı yapmasına; oynatma listelerinin kapağı olarak fotoğrafları düzenlemesine ve yüklemesine ve müzikler, şarkılar ve albümler hakkında yorum yapmasına izin verecek"

Aslında ByteDance'in Resso adında bir müzik akışı uygulaması zaten var, ancak bu uygulama yalnızca Hindistan, Brezilya ve Endonezya'da kullanılabilir durumda. Bu uygulama çalma listeleri, şarkı paylaşımı ve topluluk etkileşimi gibi ticari marka başvurusunda belirtilen bazı özelliklere halihazırda sahip.

TikTok Spotify'a rakip olmaya hazırlanıyor

Bunun da ötesinde, TikTok, Insider'ın belirttiği gibi, örneğin, Brezilya’daki kullanıcıları da Resso’da bulunan şarkının tam haline yönlendiriyor.

Ticari marka başvurusu önce Avustralya'da, ardından 9 Mayıs'ta ABD'de yapıldı. Şirketin böyle bir hizmeti Resso'ya dayandırmak niyetinde olup olmadığı belli değil, ancak ABD başvurusundan önce ticari markayı gerçekten kullanacağını göstermesi gerekiyor - bu yüzden Insider'a göre  bu başvuru sadece bir “yer tutucu” işlevi görmeyecek.. Şirket ayrıca, diğer olası kullanım durumları olarak "eğlence, moda, spor ve güncel olaylar alanında canlı ses ve video etkileşimli medya programlaması yayınlayabileceğinizi" söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.