TikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok, yeni alt yazı özelliğini tanıttı. Özellik Türkçe’yi destekliyor.

TikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

Sosyal medya uygulamaları arasındaki popülerliği her geçen gün artan TikTok, bu başarısını güncelleme ve yeni özellik konusundaki yeteneğine bağlı. Sektörden etkilenen değil sektörü etkileyen ve çıkarttığı özelliklerle genelde rakipleri tarafından taklit edilen TikTok, bugün itibariyle yeni bir güncelleme üzerinde daha çalıştığını duyurdu.

Buna göre artık TikTok’ta yayınlanan videoların orijinal sürümlerinde alt yazı olup olmadığına bakılmaksızın, bütün videolar için otomatik olarak alt yazı oluşturulacak. Bu sayede kullanıcıların kulaklık kullanma imkanı olmayan alanlarda da videolarda ne anlatıldığı kolayca anlaşılmış olacak.

TikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

Şirket otomatik dil çevirisi özelliğinin ilk etapta İngilizce, Almanca, İtalyanca, Çince, İspanyolca, Korece ve Türkçe dilleri tarafından destekleneceğini duyurdu. İlerleyen dönemlerde ise bu dil seçeneklerinin artacağının da altı çizildi.

Öte yandan yeni özelliğin tek tuşla açılıp kapanacağını da belirtelim. Yani bundan sonra TikTok’ta paylaşılan bütün videolar için otomatik alt yazı oluşturulacak ve kullanıcılar da bunu tek tuşla açıp kapayabilecekler.

Dünya genelindeki kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran TikTok’un bu hamlelerle birlikte en büyük rakibi konumundaki Instagram’ı geride bırakmak istediği bilinen bir gerçek. En son araştırmalara göre Instagram’ın 1 milyar civarında aktif kullanıcısı mevcutken, TikTok ise henüz 750 milyon kişi tarafından kullanılan bir platform.