Sosyal Medya

Türkiye genelinde internet kesintisi! Neler oluyor?

Türkiye'de akşam saatlerinde başlayan internet sorunu hala çözülebilmiş değil. Peki neler oluyor?

Türkiye genelinde internet kesintisi! Neler oluyor?

Önce WhatsApp, sonra Instagram derken Türkiye genelinde internet sorunu da baş gösterdi. Hali hazırda pek çok bölgede internete erişimde sorun yaşanıyor. Yani şu anda sosyal medya kanallarının haricinde pek çok siteye de erişim sağlanamıyor.

Facebook durum ile ilgili bir açıklama yaptı ve sorunun kendilerinden kaynaklandığını, durumu düzeltmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Fakat internet erişimi sıkıntısı tarafında ne olduğunu kimse bilmiyor.

Bazı sitelere erişim sağlanırken, bazıları hata veriyor. Birkaç denemeden sonra açmak istediğiniz siteyi açabiliyorsunuz. Bazı siteler ise defalarca denemenize rağmen açılmıyor.

Türkiye genelinde internet kesintisi! Neler oluyor?

Saat 19:00 gibi internette bir sıkıntı meydana geldi. İlk olarak bu sıkıntının Facebook, Instagram, WhatsApp gibi sosyal medya platformlarıyla ilgili olduğu düşünüldü. Fakat sonrasında olaylar tamamen farklı bir boyuta ulaştı.

Hala internet genelindeki sıkıntı giderilebilmiş değil. Bu sıkıntının operatör dahilinde olup olmadığını da bilmiyoruz. Örneğin ben evimde Türk Telekom telefonumda ise Vodafone kullanıyorum. Şu anda hem mobil, hem de ev internetinde sorun mevcut.

Bazı siteler hiç açılmazken bazı siteler defalarca denemeden sonra açılıyor. Peki siz hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz? Kullandığınız sağlayıcıyla ilgili bir sorun yaşıyor musunuz? Ya da bulunduğunu bölgede herhangi bir sıkıntı var mı? Bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
yakup
türkiye yapılan siber saldırı yapılmış internetden saldrıcı haritasına baktım yurtdışından türkiye çok siber saldırı vardı yıl olmuş 2021 halen türkiyede böyle sıkıntılar yaşıyoruz
Cevapla
Kenan
Sosyal medya sıkıntıntısını bize yıkma peşindesin ama yemezler. İnternet var. Sosyal medya yok.
Cevapla
Nabrr
Turkcell kullanıyorum hiç te kesinti olmadı.
Cevapla
bilisim Lideri
Arkadaslar Ağ ayarlarından Bağdağdırıcı ağ ayarları, Özellikler ve İnternet Protokolünden Dns Ayarlarınızı 8.8.8.4 8.8.8.8 olarak değiştirin ve her yere sorunsuz bağlanın.
Cevapla
Hamza kurşun
Keşke hiç sosyal medya gelmezse insanlar sosyalleşmiyor birbirini incitmek için en güzel yol olarak burayı seçiyor kavga ve hava atmaktan başka neye yarıyor biri bana söylesin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.