Güncel

WhatsApp ve Instagram çalışmıyor! Peki neler oluyor?

An itibariyle WhatsApp ve Instagram çökmüş durumda. Peki neler oluyor? Facebook'un merkezi mi basıldı?

WhatsApp ve Instagram çalışmıyor! Peki neler oluyor?

Sosyal medya ve iletişim söz konusu olduğunda pek çok kişinin aklına ilk olarak Instagram ya da WhatsApp gelecektir. Bilindiği üzere hem Instagram, hem de WhatsApp bir süre önce Facebook tarafından büyük paralar ödenerek satın alınmıştı.

Bugün saat 19 sularında hem WhatsApp, hem de Instagram'a erişim durdu. Pek çok kişi bu durumun operatör ya da internet kaynaklı olduğunu düşündü. Herkes modemini resetledi, kimisi telefonunu açıp kapattı. Fakat ne Instagram ne de WhatsApp düzelmedi.

WhatsApp ve Instagram çalışmıyor! Peki neler oluyor?

WhatsApp'ta atılan mesajlar karşı tarafa iletilemiyor ve saat simgesinde kalıyor. Instagram tarafında ise akış yenilenemedi hatası ortaya çıkmış durumda.

Şu anda milyonlarca kullanıcı zorda ve ne yapacağını bilemiyor. Instagram'dan dakikalarca uzak kalan fenomenlerin ve takipçilerinin eli ayağı titremeye başlamış durumda.

Yetkililerden yapılmış bir açıklama da yok. Öte yandan bu kesinti ile birlikte bazı bölgelerde internet sıkıntısı da yaşandığı belirtiliyor. Lakin bu sıkıntının ne çapta olduğunu tam olarak tespit edemedik. Çünkü bazı şehir ya da ilçelerde internet tarafında problem yokken, bazı şehir ve ilçelerde kesintiler mevcut.

WhatsApp ve Instagram ile birlikte internet sıkıntısının da boy gösteriyor olması çok da tesadüf değil gibi. Bakalım bu işin altından ne çıkacak. 

Yorumlar
Hamdi deniz
Bukadar tesadüf olamaz. Kesin bir oyun dönüyor. Bakalim bu işin sonu nereye çıkar. Dunyada büyük oyunlar dönüyor. Koronada bunlardan biri.
Cevapla
Misafir
Almanyada da aynı sorun demekki tüm dünyada küresilcelerin işi allah bilir ne planlıyorlar
Cevapla
Misafir
Aman çalışmasın kafamızı dinleriz biraz
Cevapla
Ysmaýyl
Aynen katiliyorum
Rukiye sahan
Devlet interneti elemi geciriyor
Cevapla
Metin
Keşke en azından vatan hainlerini zaptı rapt altına alırlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.