Sosyal Medya

Twitter beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Twitter, geçtiğimiz hafta platformuna bir düzenleme seçeneği getirmek için çalıştığını duyurmuştu. Söz konusu özelliğin detayları belli oldu.

Twitter beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Bu özellik, tüm Twitter kullanıcıları için yayınlanmadan önce ilk olarak belirli ülkelerdeki Twitter Blue abonelerine sunulacak. Çok beklenen düzenleme özelliği, kullanıcıların 30 dakika içinde geri dönüp tweetlerini düzenlemelerine olanak tanıyacak. Bununla birlikte Twitter, kullanıcılarına bu süre içinde yalnızca beş düzenleme yapabileceklerini de bildirdi.

TechCrunch tarafından yayınlanan bir rapora göre Twitter, yeni düzenleme seçeneğinin kullanıcıların tweetlerini yarım saatlik bir süre içinde yalnızca beş kez düzenlemelerine izin vereceğini doğruladı. Bu süre zarfında kullanıcılar yazım hatalarını düzeltebilecek, medya dosyaları yükleyebilecek ve etiketleri düzenleyebilecek.

Twitter beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Ayrıca rapora göre, düzenleme özelliği ilk olarak Yeni Zelanda'daki Twitter Blue Abonelerine sunulacak. Twitter'ın bu yeni özellikle kullanıcı davranışlarını gözlemlediği de ifade edilen noktalar arasında.

Ayrıca, bu özelliğin Kanada, Avustralya ve ABD'deki Twitter Blue kullanıcıları için yayınlayacağı bildirildi. Düzenleme özelliğinin siyasi yanlış bilgi yaymak ya da kripto dolandırıcılığı yapmak için kullanılabileceğine dair endişeler de söz konusu. Bununla birlikte, özellik daha geniş bir kullanıcı tabanına sunulduğunda, kullanıcı davranışları incelenebilecek.

Sosyal medya platformu geçen hafta düzenleme seçeneğiyle ilgili ayrıntıları açıkladı. Böylece şirket, düzenlenen bir tweet'in değiştirildiğini belirtmek için bir simge, etiket ve zaman damgası ile işaretleneceğini doğruladı. Ayrıca, kullanıcılar orijinal gönderiyle birlikte tweet'in düzenleme geçmişini de kontrol edebilecekler. Bununla beraber Twitter, geri alma özelliğinin, kullanıcıların gönder düğmesine bastıktan sonraki otuz saniye içinde bir tweet'i iptal etmelerine olanak tanıyacağını da belirtti.

Söz konusu özellik yakında Twitter Blue aboneliği için aylık 4.99 dolar ödeyen kullanıcılara sunulacak. Bir blog yazısında şirket, olası sorunları hızlı bir şekilde çözme umuduyla düzenleme seçeneğini özellikle küçük bir kullanıcı grubuyla test ettiğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.