Sosyal Medya

Twitter beklenen özelliğini geç de olsa kullanıma sundu

Twitter, bugün belirli kullanıcılara yorumları beğenmeme özelliği sundu. İşte detaylar.


Twitter, bugün iOS uygulamasında belirli kullanıcılara yeni bir özellik sundu. Bazı iOS kullanıcıları uygulamada çeşitli "yorum beğenmeme" seçenekleri gördü.

Özellik şu anda test aşamasında ve farklı şekillerde görülebiliyor. Bazıları beğenmeme anlamına gelen aşağı işaret eden el simgesi görürken bazı eksi işareti görüyor. Özelliğin amacı bir tweet dizisindeki en alaklı cevabı ortaya çıkarmak. 

Twitter'da bazı tartışma konularında tweet dizisi çok uzun olabiliyor. İnsanlar konuyla alakalı en uygun cevabı görmek için yorumlarda uzun süre geçirebiliyor. Bazen ise en alakalı yorum aşağılarda kaynıyor. Yeni özellik burada devreye giriyor. İnsanların yorumlara verdikleri oylar aracılığıyla artık beğenilmeyen/alakasız yorumlar aşağılarda kalacak. 

Twitter, yeni "Yorum Beğenmeme" özelliğini iOS'ta test ediyor

Negatif yorumların ve zorbalığın önüne geçmek için de bazı önlemler alınmış durumda. Bir yorumun ne kadar beğenilmediği veya kimler tarafından beğenilmediği gibi ayrıntılar açıklanmayacak. Kişiler sadece kendi "beğenmeme" oylarını görebilecekler. 

Twitter sözcüsü konuyla ilgili, "Amacımız kimseyi küçük düşürmek değil. İnsanların neyi görmek isteyip istemedikleri hakkında ses sahibi olmalarını sağlamak." şeklinde konuştu.

Özelliğin geleceği ise şu an için belirsiz. Sadece veri toplamak amacıyla test edilen bu özellik iOS sonrası Android kullanıcılarına da sunulabilir. Twitter son zamanlarda kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak konusunda aktif adımlar atıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.