Sosyal Medya

Instagram'dan +18 yeni özellik!

Instagram sadece 18 yaşından büyüklerin kullanabileceği yeni bir özelliği duyurdu.

Instagram'dan +18 yeni özellik!

Sosyal ağlar arasında en popülerlerinden biri olan Instagram yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni özellik sayesinde 18 yaşından büyük kullanıcılar hassas içerikleri üç seçenekle sınırlayabilecek.

Sosyal ağlardaki bazı hassas içerikleri görmek istemeyenler için geliştirilen bu yeni özellik sayesinde uygulamanın Hesap/Hassas İçerik Denetimi bölümünde yer alan seçeneklerden istediğinizi kullanabiliyorsunuz. Burada 3 farklı seçenek yer alıyor: Birinci seçenekte 'İzin Ver' ayarı bulunuyor. Bunu seçtiğinizde her türlü hassas içeriği görebiliyorsunuz. İkinci seçenek olan 'Sınırla' seçeneğinde ise sinir bozucu ya da saldırgan içeriklerin bir kısmını görüyorsunuz. 'Daha Fazla Sınırla' seçeneği ile bu tarz paylaşımların hiçbirini görmüyorsunuz.

Bu özellik Keşfet menüsünde karşınıza çıkan video ve paylaşımların sınırlanması için kullanılıyor. Şimdilik sadece 18 yaşından büyüklerin kullanımına açık olan özelliğin ileride yaşı daha küçük kullanıcılar için aktif olup olmayacağı bilinmiyor.

Hassas içerik ise temelde Instagram kurallarını ihlal etmeyen ancak bazıları için rahatsız edici olabilecek şiddet ya da cinsellik içeren paylaşımlardan oluşuyor.

Yorumlar
Levent
Günlük 16 snlik web sitesi ziyaretleri ve anket doldurarak aylık 150TL kazanabileceğiniz web sitesi, Binance deki (Şubat ayından itibaren biriken) 152$ kripto paramın kaynağı, tabi görev yaparsanız çok daha fazlasını kazanırsınız. https://faucetcrypto.com/ref/744900
Cevapla
Squozzy
Yıl olmuş 2021 hala hesabını 2 adımlı doğrulama ile korumayan var 😂 Arkasından soğuk bir su iç bosver yenisini açarsın. Insta özelliği için de vardı daha önceden bu zaten ekstra kısıtlama olayi gene vardı diye hatırlıyorum.
Cevapla
Cevdet
Hesabım çalındı mesaj atmadığım yer kalmadı ama cevap alamadım
Cevapla
Admın
Kendi kendine hesab aç
arda
napim
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.