Twitter binlerce kullanıcısına hizmet veremedi! Elon Musk çöküşün nedenini araştırıyor

Binlerce Twitter kullanıcısı bu gece Downdetector'da web sitesine erişimde sorun yaşadığını bildirdi. İnsanların bildirimlerine göre, kesinti 19:00'dan hemen önce başladı ve 19:44 civarında zirveye ulaştı.

Twitter binlerce kullanıcısına hizmet veremedi! Elon Musk çöküşün nedenini araştırıyor

Downdetector raporları ayrıca çoğu kişinin web sitesine erişimde sorun yaşadığını da gösteriyor, bunların bir bir kısmı  da sosyal ağı uygulamaları aracılığıyla yüklemekte sorun yaşıyordu.

The Guardian'a göre, web sitesine erişemeyen kullanıcılar "bir şeyler ters gitti, ama üzülmeyin - bu sizin suçunuz değil" yazan bir mesajla karşılaştı. Twitter, kesintiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Twitter Destek hesabı bu konuda tweet atmadı ve bazı kullanıcılar Twitter'ın bozulduğuna dair paylaşım yaptığında Elon Musk, sosyal ağı yüklemekte herhangi bir sorun yaşamadığını söyledi.

Twitter binlerce kullanıcısına hizmet veremedi! Elon Musk çöküşün nedenini araştırıyor

Noel arifesinde Musk, Twitter'ın daha hassas sunucu raflarından birinin bağlantısını kestiğini, ancak sosyal ağın hala çalıştığını açıklamıştı. Musk, satın almayı başlattıktan ve anlaşmadan kaçmaya çalıştıktan aylar sonra, Ekim ayında Twitter'ı 44 milyar dolara satın almıştı. Şirket, o zamandan beri işgücünün yaklaşık yarısını ve binlerce yükleniciyi işten çıkardı ve eski bir çalışan Kasım ayında Washington Post'a "artık hiç mühendisi olmayan" en az altı kritik sistem bildiklerini söylemişti.

İnternet izleme hizmeti NetBlocks'un araştırma direktörü Işık Mater, The New York Times'a "Twitter ile ilgili sorunların birden fazla ülkede ortaya çıktığını ve yaygın olduğunu" söyledi. Mater ayrıca "mobil uygulamanın yanı sıra masaüstü sitesinin birçok yönüne hizmet eden platform API'sinin etkilendiğini"  de söyledi.